Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lębork. PCPR zaprasza do nowej siedziby. Podajemy aktualne numery telefonów

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, działające do tej pory w budynku Starostwa Powiatowego w Lęborku, zmieniło siedzibę. Od poniedziałku 23 stycznia petenci przyjmowani są w nowym miejscu. Jest to Centrum Usług Społecznych przy ul. Okrzei 15 (dawny Dom Dziecka).
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, działające do tej pory w budynku Starostwa Powiatowego w Lęborku, zmieniło siedzibę. Od poniedziałku 23 stycznia petenci przyjmowani są w nowym miejscu. Jest to Centrum Usług Społecznych przy ul. Okrzei 15 (dawny Dom Dziecka). Marcin Kapela
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, działające do tej pory w budynku Starostwa Powiatowego w Lęborku, zmieniło siedzibę. Od poniedziałku 23 stycznia petenci przyjmowani są w nowym miejscu. Jest to Centrum Usług Społecznych przy ul. Okrzei 15 (dawny Dom Dziecka). Podajemy aktualne, choć tymczasowe numery telefonów.

PROJEKT ZA NIEMAL 10 MILIONÓW

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, działające do tej pory w budynku Starostwa Powiatowego w Lęborku, zmieniło siedzibę. Od poniedziałku 23 stycznia petenci przyjmowani są w nowym miejscu. Jest to Centrum Usług Społecznych przy ul. Okrzei 15 (dawny Dom Dziecka).

Centrum Usług Społecznych w powiecie lęborskim to projekt o wartości prawie 10 mln zł. Jego realizacja rozpoczęła się 1 listopada 2020 r. To projekt ukierunkowany na zwiększenie dostępu do usług społecznych, świadczonych w lokalnej społeczności, skierowanych do osób o różnym stopniu niesamodzielności, w tym seniorów, osób z niepełnosprawnościami, z chorobami przewlekłymi i ich opiekunów.

Powiat Lęborski pozyskał na realizację projektu „Centrum usług społecznych w powiecie lęborskim” 9,3 mln zł z ogólnej puli 153 mln, które znalazły się w dyspozycji Zarządu Województwa Pomorskiego. Projekt Powiatu Lęborskiego znalazł się wśród 44 projektów, których realizację zatwierdziła komisja weryfikująca wnioski. O dofinansowanie ubiegały się jednostki samorządu terytorialnego, ale także Lokalne Grupy Działania i organizacje społeczne.

CO JESZCZE W CUS

Oprócz PCPR, w Centrum Usług Społecznych przy ul. Okrzei 15, działają:

  • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna
  • Punkt Wsparcia Dziecka i Rodziny dla dzieci i rodzin zastępczych i biologicznych tych podopiecznych
  • całodobowy Hostel dla kobiet/ojców z dziećmi i kobiet w ciąży
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej
  • Klub Seniora i organizacje pozarządowe (zajęcia na świetlicy)
  • Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

AKTUALNE, ALE TYMCZASOWE NUMERY

Podajemy aktualne, choć tymczasowe numery telefonów (do czasu przeniesienia starego numeru przez operatora sieci) :

  • PCPR - tel. 786903108
  • dofinansowania PFRON - tel. 798686431
  • Zespół Orzekania o Niepełnosprawności - tel. 798649084

WSPARCIE DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU

Projekt "Centrum usług społecznych w powiecie lęborskim" realizowany jest przez Powiat Lęborski i czterech partnerów:

  • Polskie Towarzystwo Psychotraumatologii
  • Stowarzyszenie EDUQ
  • Fundację Regionalne Centrum Młodzieży
  • Fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne

CEL PROJEKTU

Głównym celem projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, jest zwiększenie liczby trwałych miejsc świadczenia usług społecznych poprzez utworzenie Centrum Usług Społecznych na terenie powiatu lęborskiego. Dla 430 mieszkańców powiatu lęborskiego zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym i ich rodzin zaplanowano różnorodne wsparcie, jak Klub Seniora, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Punkt Wsparcia Rodziny i Dziecka.

CUS świadczył będzie usługi opiekuńcze - wolontariat opiekuńczy - w miejscu zamieszkania. W ramach Centrum będą się odbywały konsultacje oraz świadczone będzie poradnictwo specjalistów, m.in.: psychologów, psychotraumatologów, doradców zawodowych, mentorów - specjalistów w zakresie pracy z rodziną i kandydatami na rodziny zastępcze. Do dyspozycji będą różne formy wsparcia w ramach terapii i mediacji. Specjaliści będą również udzielali wsparcia w miejscu zamieszkania.

Kolejną z form działalności Centrum Usług Społecznych będzie:

  • rozwój animacji środowiskowych i wolontariatu w lokalnym środowisku
  • warsztaty edukacyjne
  • cykliczne dni otwarte promocji zdrowia
  • warsztaty w formie Filmowego Klubu Dyskusyjno - Terapeutycznego dla Rodziców i Młodzieży

W Centrum prowadzone będzie wsparcie aktywizujące edukacyjnie i zawodowo. Będą również organizowane szkolenia dla specjalistów skupionych wokół dzieci i młodzieży (z rodzin borykających się z problemem alkoholowym, przemocą domową, zagrożonych odebraniem rodzicom dzieci pozostających pod opieką pieczy zastępczej itp.).

Różnym formom wsparcia w ramach psychoterapii i konsultacji towarzyszyć będą zajęcia o charakterze dydaktyczno-terapeutycznym, ukierunkowane na rozwój zainteresowań i aspiracji edukacyjnych oraz integracja społeczna uczestników projektu.

DLA KOGO POMOC

Na terenie powiatu lęborskiego wsparciem objęte zostaną osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich rodziny, w tym przede wszystkim:

  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi
  • dzieci i młodzież
  • opiekunowie osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu
  • kandydaci oraz osoby sprawujące rodzinną pieczę zastępczą
  • osoby małoletnie i pozostające w pieczy do 25 roku życia oraz usamodzielniani wychowankowie pieczy zastępczej
od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto