Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lębork: Gala finałowa Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego.

red.
fot. Biblioteka Miejska w Lęborku
Już 25 listopada o godz. 17. w Sali kina Fregata w Lęborku odbędzie się finałowa gala 26 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego.

- Zapraszamy wszystkich miłośników literatury na wieczór z poezją i muzyką oraz z laureatami tegorocznej edycji konkursu - mówi Zofia Biskupska, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Lęborku. - Jurorzy - Kazimierz Nowosielski – przewodniczący, Daniel Odija, Bożena Ugowska, Wojciech Wencel – ocenili ponad 400 wierszy i 82 teksty prozatorskie. Najlepsi wywodzą się z różnych stron Polski od Lęborka i Gdańska po Nowy Sącz. Ciekawostką jest, że jedną z tegorocznych laureatek jest mieszkanka Olbii (Włochy), mająca swoje korzenie w naszym mieście - dodaje dyrektor biblioteki.
Oprócz ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się Turniej Jednego Wiersza, w którym zaprezentowane zostanie w formie spektaklu siedem wybranych utworów nadesłanych na konkurs. Dla autora najciekawszego/najpiękniejszego wybranego przez publiczność przewidziana jest specjalna nagroda. A wśród publiczności biorącej udział w plebiscycie rozlosowane zostaną nagrody książkowe.

Dzieci pojechały do Parku Dinozaurów
Patriotycznie w Bukowinie

Podczas imprezy będzie można kupić almanach pokonkursowy z nagrodzonymi utworami, publikacje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku oraz prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku.Dużą atrakcją dla publiczności na pewno będzie występ pięciu wrocławskich muzyków, grupy Projekt Vołodia - jedyny wykonawcą w Polsce, który w niezwykle brawurowy sposób zaaranżował i wykonuje utwory Włodzimierza Wysockiego.
- Pomysłodawcą Projektu Volodia jest Janusz Kasprowicz, dożywotni wielbiciel twórczości Włodzimierza Wysockiego jak i jego osoby. Zafascynowany zjawiskiem popularności tego barda postanowił zmierzyć się z dorobkiem Wysockiego w dość niespotykany sposób. Nigdy dotąd piosenki Wysockiego nie były aranżowane na tyle instrumentów i w tak niekonwencjonalny sposób. Przyzwyczajeni do twórczości Wysockiego jego wielbiciele mogą być nieco zaskoczeni formą w jakiej są prezentowane a to za sprawą muzyków jakich udało się do tego projektu zaprosić. Na co dzień nie występujących na jednej scenie i prezentujących szalenie różne od siebie gatunki muzyczne. W skład Projektu Volodia wchodzą muzycy z zespołów grających na co dzień muzykę: flamenco, rock, blues, jazz tradycyjny. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia - tłumaczy Zofia Biskupska

Podczas koncertu widzowie mogą się spodziewać wciągających opowieści na temat życia Wysockiego. Nie zabraknie multimedialnych pokazów złożonych z archiwalnych materiałów filmowych.
Warto też wspomnieć, że dwie piosenki Projektu Volodia znalazły się na składance "55xWysocki", a koncert zespołu transmitowany był w radiowej Trójce ze Studia im. A. Osieckiej.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto