Lębork: Bytovia II pokonana w sparingu

MK
Na głównej płycie stadionu zagrała Pogoń Lębork w niedzielę ostatni już mecz kontrolny przed rozpoczynającą się za dwa tygodnie rundą rewanżową w IV lidze. Sprawdzian wypadł dobrze, bo gospodarze wygrali 3-1.

Na listę strzelców wpisali się nowi zawodnicy, którzy mają pomóc w utrzymaniu. Wynik otworzył w 35 minucie Łukasz Basiński, który po znakomitym podaniu ze środka Łukasza Beyla, mimo nacisków obrońcy utrzymał się przy piłce, wbiegł w "szesnastkę" i z bliska mocnym strzałem pokonał Mateusza Oszmańca, wychowanka Pogoni, bramkarza II-ligowej Bytovii.

Czytaj również: Pogoń wygrała z Wekędem

Pozostałe gole padły po przerwie. Po składnej akcji Kacper Markowski idealnym podaniem obsłużył wbiegającego środkiem Beyla, który nie dał szans bramkarzowi, pewnie trafiając do siatki. Dziesięć minut później dla gości kontaktowego gola strzelił Krzysztof Paraficz. Wynik ustalił Grzegorz Gruchała, który na kwadrans przed końcem ładnym uderzeniem sprzed pola karnego z 20 metrów pokonał Oszmańca.