Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Już 300 zawodniczek i zawodników opłaciło start w 21. Biegu Ulicznym św. Jakuba w Lęborku

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Uliczny Bieg Jakubowy to najważniejsze sportowe wydarzenie w kalendarzu Lęborskich Dni Jakubowych, święta miasta i mieszkańców. W tym roku odbędzie się 22 lipca.
Uliczny Bieg Jakubowy to najważniejsze sportowe wydarzenie w kalendarzu Lęborskich Dni Jakubowych, święta miasta i mieszkańców. W tym roku odbędzie się 22 lipca. Archiwum/Marcin Kapela/Mateusz Okrój
Zbliżają się Lęborskie Dni Jakubowe, czyli największa i najważniejsza impreza, która przyciąga co roku tysiące mieszkańców i turystów. Jej najważniejszym wydarzeniem sportowym jest Bieg Uliczny św. Jakuba, którego 21 edycja odbędzie się w sobotę 22 lipca. Start w tej prestiżowej rywalizacji sportowej opłaciło już 300 osób, w tym 196 mieszkańców powiatu lęborskiego. Zapisy w formie elektronicznej prowadzone są do 18 lipca.

Bieg Jakubowy po raz 21

Uliczny Bieg Jakubowy to najważniejsze sportowe wydarzenie w kalendarzu Lęborskich Dni Jakubowych, święta miasta i mieszkańców. W tym roku odbędzie się 22 lipca.

Rywalizacja odbywa się na atestowanej trasie liczącej 10 kilometrów ulicami centrum miasta. Dziesięć najlepszych zawodniczek i zawodników otrzyma nagrodę finansową. Za wygranie biegu będzie to 1400 zł, za 2 miejsce 1000 zł, za 3 miejsce 900 zł i dalej: 4 - 750 zł, 5 - 650 zł, 6 - 550 zł, 7 - 450 zł, 8 - 350 zł, 9 - 300 zł, 10 - 250 zł. Nagroda za rekord trasy to 500 zł. Rekord trasy - 30:25 - ustanowił w roku 2018 Tomasz Grycko.

Prowadzona będzie indywidualna klasyfikacja w grupach wiekowych. W kategoriach wiekowych kobiety i mężczyźni za I miejsce otrzymują nagrodę finansową w wysokości 100 zł oraz pamiątkowe statuetki, za miejsca II i III - nagrody finansowe odpowiednio 70 zł i 50 zł.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki z Lęborka (którzy zamieszkują i reprezentują klub w Lęborku lub są niezrzeszeni) otrzymują nagrody finansowe w wysokości: 1 – 200 zł, 2 – 150 zł, 3 – 100 zł.

Pierwszych 500 uczestników otrzyma koszulkę, napój i pamiątkowy medal na mecie. Pozostali zawodnicy otrzymają koszulki i medale, które zostaną przesłane pocztą.

Zapisy i opłaty

Zapisy przyjmowane są elektronicznie pod tym linkiem do 18 lipca. Osobiście w Biurze Zawodów będą przyjmowane w dniu zawodów.

Wysokość opłaty startowej do godz. 23:59 w dniu 18 lipca wynosi 50 zł a dla mieszkańców powiatu lęborskiego 10 zł.

100 zł to koszt uczestnictwa w przypadku opłaty startowej, która zostanie wpłacona osobiście w dniu zawodów a 20 zł dla mieszkańców powiatu lęborskiego.

Zawodnicy do 18. roku życia z powiatu lęborskiego zwolnieni są z opłaty startowej (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej potwierdzającej tożsamość).

Opłata startowa w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w biegu nie podlega zwrotowi bez względu na przyczynę nieuczestniczenia w biegu

Biuro będzie czynne 22 lipca w godzinach 11:00-15:00 w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Curie-Skłodowskiej.

Już 300 zawodniczek i zawodników opłaciło start

Na liście startowej już 300 osób opłaciło start, w tym 196 mieszkańców powiatu lęborskiego. Na liście są uznane nazwiska wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski, jak Emil Dobrowolski z UKS Ekonomika - Maratończyka Lębork, czy także z tego klubu Piotr Pobłocki i Kamila Pobłocka - Dobrowolska. Jest także grupa zawodników Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk czy Stowarzyszenia 42,2 Lębork.

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto