Futsal. I liga. Team Lębork dostał srogą lekcję od faworyta Red Devils Chojnice (galeria zdjęć)

Marcin Kapela
Futsal. I liga. We wtorek (10.10) w zaległym spotkaniu z 1 kolejki Team Lębork podejmował głównego faworyta rozgrywek Red Devils Chojnice. Goście już w pierwszych minutach zdobyli dwa gole, a potem do przerwy dołożyli jeszcze trzy trafienia. W drugiej połowie gospodarze zagrali już lepiej, ale ostatecznie przegrali 2-9. - Bramki stracone na początku spotkania ustawiły cały mecz - podkreśla trener Team Wojciech Pięta. - Wygrywając 2:0 Chojnice kontrolowały przebieg spotkania i skutecznie punktowały. W I połowie było kilka dogodnych sytuacji, aby złapać kontakt, ale zabrakło spokoju pod bramka przeciwnika. Dziwnie to zabrzmi znając końcowy wynik, ale jestem zadowolony z II połowy meczu. Zawodnicy pokazali charakter, ale też przede wszystkim dobrą grę i długimi fragmentami zdominowali chojniczan. Niestety tak, jak w I, tak i w II połowie szwankowała skuteczność, natomiast praktycznie każdy wypad przeciwników pod nasza bramkę kończył się golem. Dostaliśmy srogą lekcję. Zespół z Chojnic pokazał nam jak dużo pracy nas jeszcze czeka, aby toczyć z nimi wyrównane pojedynki. Nie załamujemy się i w niedzielę jedziemy na bardzo ważny mecz do Kartuz.

Futsal. I liga, grupa I. Zaległy mecz z 1 kolejki: Team Lębork - Red Devils Chojnice 2:9 (0:5)
Bramki: 0:1 Jakub Mączkowski (1), 0:2 Vitaliy Kolesnik (2), 0:3 Mączkowski (10), 0:4 Przemysław Laskowski (14), 0:5 Mączkowski (20), 0:6 Sebastian Wojciechowski, 1:6 Paweł Friszkemut (22), 2:6 Tomasz Musik (25), 2:7 Patryk Laskowski (30), 2:8 Mariusz Kaźmierczak (32), 2:9 Wojciechowski (40 - karny przedłużony)

Team: Czekirda (Wos) - Ziarko, P. Łapigrowski, Friszkemut, Depta - Gniba, Kwaśnik, Miszkiewicz, Maciej Wierzbowski, T. Musik. Trener Michał Pietrzyk

Red Devils: Werner (Czarnowski) - Przemysław Laskowski, Mączkowski, Kolesnik, Wojciechowski - Sobański, Wardowski, Patryk Laskowski, Orłowski, Kowalski, D. Laskowski, Kubiszewski, Kaźmierczak. Trener Andrzej Bianga

Żółte kartki: Friszkemut, Depta, Kwaśnik (Team)