Efektowne zwycięstwo Pogoni Lębork

Robert Gębuś
Wysokie zwycięstwo na podsumowanie okresu przygotowawczego i serii sparingów zafundowali sobie i trenerowi Przybylskiemu zawodnicy drużyny seniorów Pogoni Lębork.

W meczu na sztucznym boisku w Sierakowicach z piątoligowym GKS-em od pierwszych minut górą byli lęborczanie, już w 16 minucie otwierając wynik spotkania. Do przerwy było już 4:0, a drugie tyle dla Pogoni padło w drugiej połowie. Ostatnie minuty to jednak dekoncentracja, czego skutkiem były dwa gola strzelone przez gospodarzy.
Sobiesław Przybylski, trener Pogoni powiedział po meczu: Sobiesław Przybylski: - Bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Niezła była ogólna organizacja gry, wykończenie akcji, skuteczność.Brakowało dokładności w podaniach, szczególnie w pierwszej połowie i w końcówce.

GKS Sierakowice - Pogoń Lębork 2:8 (0:4)
Bramki: 0:1 Jasiński ('14), 0:2 Ilanz (’16), 0:3 Ilanz ('27), 0:4 Kołucki (’44), 0:5 J. Żmudzki (’62), 0:6 Miasnikow (’64), 0:7 Miasnikow (’75), 0:8 Witkowski (’83), 1:8 Jóskowski (’87), 2:8 Kultys (’90)

Pogoń: Skrzypczak (‘46 Czekirda) – Jasiński (’62 Bach), Gapski, Kozakiewicz (’62 Kaczmarek), Żmudzki B. (Żółtowski) – Morawski, Haraszczuk (’46 Witkowski), Krajnik (’46 Miasnikow), Stankiewicz (’60 Żmudzki J.), Ilanz, Kołucki (‘60 Kołodziejski)