Biegi. Zawodnik UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork wicemistrzem Polski w maratonie.

Emil Dobrowolski, zawodnik UKS Ekonomik - Maratończyk Lębork, startował w niedzielę 10 kwietnia w 48. Maratonie Dębno, w ramach którego odbyły się 92. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie. Reprezentant lęborskiego klubu wywalczył srebrny medal. Mistrzem Polski został Błażej Brzeziński z Zawiszy Bydgoszcz.

Od początku w czołówce maratonu biegł Błażej Brzeziński a także późniejszy zwycięzca Cosmas Mutuku Kyeva. Na 10 kilometrze Emil Dobrowolski dotrzymywał kroku Brzezińskiemu. Na półmetku reprezentant lęborskiego klubu miał już jednak blisko minutę starty do Brzezińskiego (1:06:47).

W drugiej części dystansu zawodnik bydgoskiego Zawiszy biegł z dwoma Kenijczykami i Ukraińcem. Brzeziński zameldował się na mecie z czasem 2:18:11. Emil Dobrowolski osiągnął wynik 2:19:52 i zajął 5 miejsce open oraz został wicemistrzem Polski. Brązowy medal, z rekordem życiowym 2:19:56, zdobył Damian Świerdzewski (Prefbet - Sonarol). Dla Brzezińskiego triumf w Dębnie to pierwszy złoty medal mistrzostw Polski w maratonie od 11 lat.

- W wietrznych warunkach udało mi się zająć 5 miejsce open i srebrny medal Mistrzostw Polski z czasem 2:19:52. Jestem zadowolony z kolejnego medalu zwłaszcza, że zdobyłem go po 3 latach, ale do złota nie było daleko i na pewno było w zasięgu, więc pozostaje lekki niedosyt

- podsumował Emil Dobrowolski.

Dobrowolski to utytułowany zawodnik, zdobywca kilkunastu medali mistrzostw Polski w biegach na 5 km, 10 km, półmaratonie, maratonie i w biegach przełajowych.