MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja czyszczenia rzeki Łeby. Zbiórka jutro o godz. 9.00 przy przystani kajakowej w Lęborku

opr.Rog.
LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" organizuje akcję czyszczenia rzeki Łeby pn. "Błękit rzeki dobrem Krainy". W ramach tegorocznej edycji, stanowiącej część ogólnopolskiej akcji "Operacja Czysta Rzeka", w dniu 20 kwietnia br. porządkowany będzie odcinek rzeki liczący łącznie około 70 km – od miejscowości Łęczyce aż do ujścia do jeziora Łebsko.

Czyścić Łebę - na zasadzie akcji społecznej - będą głównie strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych, członkowie lęborskich kół zrzeszonych w PTTK oraz wędkarze z lokalnych kół wędkarskich.
LOT zaprasza wszystkie osoby zainteresowane udziałem w pracach porządkowych na odcinku rzeki przebiegającym w granicach Lęborka. Organizatorzy zapewniają worki na odpady i rękawiczki jednorazowe.

Zbiórkę uczestników zaplanowano 20 kwietnia br. o godz. 9.00 na terenie przystani kajakowej w Lęborku (przy zamku). Podsumowanie wydarzenia, połączone z uroczystym wręczeniem dyplomów podmiotom sprzątającym rzekę odbędzie się o godz. 12.00 na tzw. Starym Basenie w Lęborku - dla osób porządkujących Łebę na odcinku Lębork – Łęczyce, a na terenie rekreacyjnym w Krępie Kaszubskiej - dla podmiotów pracujących na odcinku rzeki pomiędzy Lęborkiem a jeziorem Łebsko.

W ramach osobnych akcji porządkowana będzie sąsiednia rzeka Łupawa, zarówno przez podmioty z terenu gminy Główczyce (pod nadzorem miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury), jak i Potęgowo (koordynatorem jest Urząd Gminy).
Akcja co roku przynosi wymierne efekty – podczas dotychczasowych edycji zebrano łącznie około 20,5 t nieczystości (średnio około 1 t podczas każdej z nich).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Akcja czyszczenia rzeki Łeby. Zbiórka jutro o godz. 9.00 przy przystani kajakowej w Lęborku - Lębork Nasze Miasto

Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto