Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Młoda i Zdrowa" w Lęborku. Progam edukacyjny Ogólnopolskiej Organizacji Kwait Kobiecości

opr.Robert Gębuś
"Młoda i Zdrowa" w Lęborku. Ponad 200 dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku przy ul. Pionierów 16, uczestniczyło w spotkaniu edukacyjnym w ramach programu edukacyjnego " Młoda i Zdrowa" 2015 pod hasłem "Piękno i Zdrowie na 100%"

"Młoda i Zdrowa" w Lęborku. 18 listopada 2015 roku ponad 200 dziewcząt  z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku przy ul. Pionierów 16, uczestniczyło w spotkaniu edukacyjnym w ramach programu edukacyjnego " Młoda i Zdrowa" 2015 pod hasłem "Piękno i Zdrowie na 100%". Organizatorem spotkania jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, realizator Kampanii Społecznej Diagnostyka jajnika i Piękna bo Zdrowa. W trakcie spotkania Ida Karpińska założycielka Kwiatu Kobiecości opowiedziała o swojej walce, którą stoczyła z rakiem szyjki macicy.

Czytaj również:Doplaty do kursów PKS pod znakiem zapytania

Wielu cennych informacji na temat konieczności wykonywania regularnych badań, zagrożeniach z tytułu wirusa HPV oraz o higienie intymnej dostarczyła Paulina Ołdak położna współpracująca z organizacją Kwiat Kobiecości. Program edukacyjny „Młoda i Zdrowa” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie edukacyjne dotyczące szeroko rozumianej dziedziny  ginekologicznej wśród młodzieży szkół gimnazjalnych oraz liceów w całej Polsce. W ciągu 8 lat działalności Organizacja wyedukowała przeszło 18 100 osób w grupie wiekowej 14– 18 lat. Spotkania mają charakter cykliczny, odbywają się w szkołach poprzez organizowanie spotkań ze specjalistami z dziedziny profilaktyki zdrowotnej.

Czytaj również:Rondo Solidarnosci drażni kierowców

Organizacja Kwiat Kobiecości zachęca młodych ludzi do oswajania tematyki dotyczącej edukacji zdrowotnej, otwiera młodzież na tematy wstydliwe i krępujące, wykazując kontrast pomiędzy wstydem, a dbałością o własne życie i zdrowie. Akcja edukacyjna zwraca uwagę młodych ludzi na zagrożenia, które umożliwiają zarażenie się wirusem HPV, jego konsekwencje i sposoby diagnozowania oraz możliwości ochrony. Organizacja stara się, aby młodzież poruszała tematy dotyczące profilaktyki ginekologicznej w gronie swoich bliskich – zarówno koleżanek i kolegów, oraz w gronie swojej rodziny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto