Zwycięstwo Protermu Lębork w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki

Robert Gębuś
Proterm Lębork wygrał 14 edycję Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. W finale pokonał zespół Freshteam 3:0. Trzecie miejsce zajął KS Strzebielino.

Wynik 3:0 dla Protermu nie odzwierciedla wyrównanego przebiegu spotkania. Freshteam postawił twarde warunki, jednak końcówki setów należały do zawodników Proterm Lębork, którzy wygrali w trzech setach, do 20,22 i 23. Bardzo wyrównany był mecz o 3 miejsce pomiędzy KS Strzebielino a AZS Mimal Lębork. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, zwycięzcę wyłonił dopiero 5 set. KS Strzebielino wygrało 3:2.
Po zakończeniu meczy o miejsca medalowe nastąpiło podsumowanie 14 edycji ALS. Najlepsi zawodnicy i zespoły otrzymały dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe z rąk burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka, sekretarza miasta Mariana Kurzydło i dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku Jacka Wityka.

Wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy: Przemek Motyka (KS Strzebielino), Grzegorz Koziacz (AZS Mimal Lębork), Dobrowolski Rafał (Proterm Lębork), Mateusz Dąbek (Freshteam).
14 edycja Amatroskiej Ligi Siatkówki organizowana jest przez Lęborskie Towarzystwo i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka oraz posła i członka zarządu PZPS Pawła Papke.

Finał: Proterm Lębork – Freshteam 3:0 (25:20,25:22, 25:23)

Mecz o 3 miejsce: KS Strzebielino – AZS Mimal Lębork 3:2 (28:30,25:15, 25:27, 25:22, 15:10)