Siatkówka. Wicemistrz świata oklaskiwał wygraną Trefla Lębork ze Stalpro Błyskawicą Szczecin

W 11 rundzie II ligi Trefl Lębork wziął rewanż na Stalpro Błyskawica Szczecin, wygrywając 3:1 (25:22, 17:25, 25:21, 25:23). Do wygranej gospodarzy przyczynił się Paweł Boniaszczuk, wychowanek Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki Lębork (w rezerwie był inny wychowanek SPS Jakub Klimik). Z trybun zwycięstwo gospodarzy oklaskiwał Daniel Pliński, z reprezentacją Polski wicemistrz świata z 2006 r. w Japonii i mistrz Europy z 2009 r. w Turcji. Po tej wygranej Trefl z 18 punktami w 10 meczach zajmuje 4 miejsce w grupie I. Prowadzi GKS Stoczniowiec Gdańsk (30 punktów).

W sobotnie popołudnie (12.12.2020 r.) w hali miejskiej gospodarze od początku pokazali, że ich celem jest wzięcie rewanżu za porażkę w Szczecinie (2-3). Szybko zbudowali kilkupunktową przewagę, a przy prowadzeniu 24-20 na zagrywkę wszedł Paweł Boniaszczuk. Posłał piłkę w aut i ostatecznie gospodarze zwyciężyli do 22.

Utrzymując dobrą grę z pierwszego seta (prowadzili 3-0, 6-3, 18-10, 20-11) i wykorzystując, że Trefl nie kończył akcji, popełniając błędy w ataku, szczecinianie wyrównali stan spotkania. W tej odsłonie Boniaszczuk pojawił się na boisku przy stanie 6-13 dla gości, a opuścił parkiet 13-22.

Trzeci set miał wyrównany przebieg do stanu 6-6. Dzięki przytomnemu zachowaniu na siatce Igora Boguckiego, który wykorzystał przechodząca piłkę oraz szczelnemu blokowi, kolejne akcje padły łupem gospodarzy, dając im trzypunktową przewagę, której nie stracili. Było 11-7, 15-10, 17-12, 22-16, by wygrać do 21. Po skutecznym bloku Jordana Zaleszczyka Trefl miał piłkę setową, a chwilę później objął prowadzenie w spotkaniu 2:1.

Przez większość czwartego seta to goście mieli inicjatywę i wydawało się, że bliski powtórzenia jest scenariusz z drugiej partii. Trefl doprowadził do remisu po 19, zatrzymując atak szczecinian podwójnym blokiem Zaleszczyka i Ptaszyńskiego. Następnie po dwóch punktowych zagrywkach tego ostatniego wyszedł na prowadzenie, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Trefl Lębork: Inerowicz 3, Dolak 8, Ptaszyński (kapitan) 20, I. Bogucki 11, Zaleszczyk 15, Szydlik 10, Pruszkowski (libero) Boniaszczuk, Golik oraz M. Bogucki, Suchomski, Gregorowicz, Haldorsen, Klimik (libero). Trener Ariel Fijoł. Drugi trener Jarosław Pruski

Stalpro: Zapaśnik, Grot, Bukowski, Cieszuk, Śląski, Kurpik, Kujawa, Bąk, Sikorski, Kasiura, Herrmann (libero). Trener Mateusz Sylla. Drugi trener Kacper Cieśluk