Siatkówka. Po zaciętym, emocjonującym pojedynku Trefl Lębork wygrał bardzo ważny mecz

W 15 kolejce I grupy II ligi siatkówki Trefl Lębork podejmował w sobotnie popołudnie w hali miejskiej sąsiada w tabeli SPS Konspol Słupca. Obie drużyny walczą o czołową czwórkę, premiowaną grą w play off. Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu zwycięstwo padło łupem gospodarzy, którzy wygrali 3:2 (8:25, 25:21, 14:25, 25:23, 19:17). W trzecim secie trener Ariel Fijoł posłał na parkiet Pawła Boniaszczuka i Jakuba Klimika, wychowanków SPS Lębork. Trefl ma 28 punktów i zajmuje 4 miejsce. SPS z 26 punktami jest piąty.

W pierwszym secie mocne zagrywki gości pozwoliły im od początku wypracować bezpieczną przewagę, którą stopniowo powiększali. Gospodarze popełnili zbyt dużo błędów w ataku i przegrali do 8.
W drugim secie za sprawą asa Macieja Ptaszyńskiego, a także serwisach Jordana Zaleszczyka i Michała Cioka gospodarze prowadzili różnicą już sześciu punktów. Trefl zaczął zdobywać punkty blokiem i wyprowadzać skuteczne kontrataki. Doszło do wyrównania stanu spotkania.
W trzecim secie równa walkę trwała do wyniku 9:9. Potem goście odjechali. Przy stanie 13:20 trener Ariel Fijoł posłał na parkiet Pawła Boniaszczuka i Jakuba Klimika.

W następnej partii Trefl prowadził przez większość czasu, doprowadzając do tie-breaka. Gospodarze przegrywali już 5:8 przy zmianie stron, ale po zaciętej walce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Trefl Lębork - SPS Konspol Słupca 3:2 (8:25, 25:21, 14:25, 25:23, 19:17)
Trefl: Inerowicz 2 punkty, Dolak 4, Ciok 22, Ptaszyński 26, Zaleszczyk 10, Szydlik 6, Pruszkowski (libero) oraz Paweł Boniaszczuk, Golik, Kowalski, I. Bogucki, Jakub Klimik (libero), M. Bogucki 2. Trener Ariel Fijoł

SPS: Radosław Szczeciński, Michał Torzewski, Adam Sobolewski, Adam Józefczak, Damian Marcjan, Mikołaj Kurek, Tomasz Kotecki, Andrzej Mielcarek, Marcin Komar, Krystian Rabiego, Mateusz Wieczorek, Wojciech Monterial, Łukasz Lewicki. Trener Marek Jankowiak, II trener Tomasz Kotecki