MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powstał Komitet Wyborczy Wyborców Zdzisława Chojnackiego do wyborów samorządowych

Marcin Kapela
Marcin Kapela
W piątek, 2 lutego komisarz wyborczy w Słupsku wydał postanowienie o utworzeniu komitetu wyborczego pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Zdzisława Chojnackiego
W piątek, 2 lutego komisarz wyborczy w Słupsku wydał postanowienie o utworzeniu komitetu wyborczego pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Zdzisława Chojnackiego Archiwum/Marcin Kapela/UG NWL
W piątek, 2 lutego komisarz wyborczy w Słupsku wydał postanowienie o utworzeniu komitetu wyborczego pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Zdzisława Chojnackiego. To oznacza, że komitet, którego twarzą jest wójt gminy Nowa Wieś Lęborska, wystawi kandydatów na radnych w wyborach samorządowych 7 kwietnia.

Wybory samorządowe 2024. Powstał komitet Zdzisława Chojnackiego

Samorządowcy w całej Polsce rozpoczęli odliczanie do końca najdłuższej kadencji w historii samorządu. Miała trwać 5 lat, o rok dłużej niż poprzednie. Nie zakończyła się jednak jesienią ubiegłego roku, ale została wydłużona do 30 kwietnia 2024 r. Zgodnie z kodeksem wyborczym, wybory nowego składu rad oraz prezydentów, burmistrzów i wójtów powinny odbyć się „nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 7 dni przed upływem kadencji rad”.

Do 12 lutego jest czas na zawiadomienie odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. Dopiero od dnia wydania przez komisarza wyborczego postanowienia o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego komitet wyborczy wyborców może wykonywać czynności wyborcze, w tym prowadzić agitację wyborczą, podejmować działania związane ze zgłaszaniem list kandydatów na radnych i kandydata na wójta, burmistrza, prezydenta miasta, tj. np. zbierać podpisy poparcia, a także pozyskiwać i wydatkować środki finansowe, co jest dodatkowo uwarunkowane uprzednim otwarciem rachunku bankowego.

W piątek, 2 lutego komisarz wyborczy w Słupsku wydał postanowienie o utworzeniu komitetu wyborczego pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Zdzisława Chojnackiego. Decyzja komisarza oznacza, że komitet może wystawić kandydatów na radnych w wyborach zarządzonych na 7 kwietnia. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Kamilla Agnieszka Malinowska. "Jest to ważny krok na naszej drodze do stabilności i dynamicznego rozwoju Gminy Nowa Wieś Lęborska, który wraz z zespołem 15 kandydatów do Rady Gminy chcemy kontynuować. Jesteśmy gotowi do działania i już od dziś możemy prowadzić kampanię wyborczą. To dopiero początek. Wkrótce przekażemy więcej szczegółów o naszych planach, działaniach, i osiągnięciach. Zapraszamy do współpracy każdego, kto podziela naszą wizję rozwoju i stabilności w Gminie Nowa Wieś Lęborska. Razem możemy więcej!" - skomentował Zdzisław Chojnacki w mediach społecznościowych.

Zdzisław Chojnacki to wójt gminy Nowa Wieś Lęborska, którym został wybrany w II turze przedterminowych wyborów w październiku 2021 r., wymuszonych śmiercią Ryszarda Wittke, który kierował gminą przez 20 lat. Pokonał wówczas przewagą 13 głosów Krzysztofa Pruszaka.

W niedzielę 21 stycznia w Lasce Szymon Medalion ogłosił swój start w wyborach samorządowych na wójta gminy Nowa Wieś Lęborska. Obecnie Medalion jest sołtysem Pogorzelic i prezesem Fundacji Lokalnej.

Do 4 marca będzie można zgłaszać listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic miasta Warszawy. Termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upłynie 14 marca.

Zgodnie z pierwotnym kalendarzem wyborczym, wybory samorządowe wypadały jesienią 2023 r. w związku z tym, że w 2018 r. wydłużono kadencję samorządów z 4 do 5 lat (ostatnie wybory samorządowe odbyły się 21 października 2018 r.).

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto