Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat lęborski: Złodzieje okradają las

el
el
Im bliżej wiosny, tym więcej pracy mają lęborscy leśnicy. Niestety w tym właśnie okresie nasilają się kradzieże drewna. Nierzadkie są też przypadki kłusownictwa.

Szkodnictwo leśne - tak leśnicy określają przypadki ingerencji w lesie, na których cierpi przyroda czy same nadleśnictwo. Szkodnictwo leśne to nie tylko kradzież drewna, zniszczenie mienia nadleśnictwa, bezprawne korzystanie z lasu, ale także kłusownictwo. Dzięki rosnącej świadomości społeczeństwa, profilaktyce przez edukację, licznym akcjom informacyjnym w tematyce szkodnictwa leśnego organizowanym przez pracowników Lasów Państwowych, z roku na rok coraz mniej jest przypadków szkodnictwa leśnego.

Czytaj również: Bójka policjantów w domu dziecka

Czytaj również: Policja schwytała bandytów napadających w parku

- Można powiedzieć, że im gorsza sytuacja materialna społeczeństwa, im większa stopa bezrobocia, tym częściej zdarzają się przypadki kradzieży drewna czy kłusownictwa - mówi Marcin Jereczek - Komendant Posterunku Straży Leśnej w Lęborku.
W ubiegłym roku na terenie Nadleśnictwa Lębork skradziono 151 m. sześc. surowca na łączną wartość ponad 28 tysięcy złotych. Jak zdradzają leśnicy drewno znika najczęściej jesienią przed sezonem grzewczym i w marcu oraz kwietniu, kiedy zaczyna go brakować. Wykrywalność kradzieży drewna kształtuje się na poziomie 40-50 procent.

Więcej w Echu ziemi lęborskiej

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto