Porażka koszykarzy Pogoni Lębork z UKS Bryzą Kolbudy w rozgrywkach U15

Marcin Kapela
W hali miejskiej w Lęborku koszykarze Pogoni Lębork podejmowali UKS Bryzę Kolbudy. Marcin Kapela
W ostatnim meczu ligowym rozgrywek U15 drużyna Pogoni Lębork podejmowała UKS Bryzę Kolbudy. Goście wzięli rewanż za porażkę u siebie i wygrali w Lęborku 89:70 (19:17, 24:17, 16:16, 30:20). Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Szymon Kuczyński.

Pogoń Lębork przegrała z UKS Bryzą Kolbudy

Do ostatniego meczu ligowego młodzi koszykarze Pogoni Lębork przystąpili podbudowani pokonaniem przed tygodniem Energii JS Przekładnie Czarnych Słupsk (69:47). I mecz w niedzielne przedpołudnie w hali miejskiej z UKS Bryzą Kolbudy rozpoczęli od prowadzenia 7:0. Rywale rzucili się do odrabiania strat i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które zakończyło się na dwóch oczkach po pierwszej kwarcie. Druga kwarta zakończył się przewagą 7 punktów dla gości, trzecia na remis. Najwięcej punktów padło w czwartej kwarcie, ale o 10 więcej zdobyli ich przyjezdni, wśród których brylowali Piotr Lubojemski, autor 19 punktów (1x3) i Natan Dułak - 17 (2x3).

Najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni był Szymon Kuczyński - 18 punktów, jeden mniej zdobył Nikodem Kłosowski (1x3). Pozostali zdobywcy punktów dla Pogoni: Leonard Lejk 7, Oskar Opara 6, Szymon Siebert 4, Paweł Budzowski 4, Oliwier Krupski 4, Wincenty Paluszek 3, Marcin Smentoch 3, Maciej Perlański 2, Filip Stefański 2, Maksim Łabacewicz 0. Trenerem Pogoni jest Krzysztof Mielewczyk.