Pogoń Lębork walczyła jak z równym i do 117 minuty remisowała w pucharze z III-ligowym GKS Przodkowo

W chłodne, środowe popołudnie na stadionie miejskim w Lęborku Pogoń podejmowała 17 drużynę III ligi GKS Przodkowo. Stawką spotkania był awans do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po golu Stankiewicza i prowadzili do 19 minuty, kiedy wyrównał Budnik. Remis utrzymał się do 117 minuty.

Kluczowa dla losów awansu akcja była dosyć przypadkowa. Po serii główek w środku pola piłkę przechwycił eks - Pogonista Górski i pomknął w pole karne. Uderzył po ziemi obok wychodzącego Katzora i dał swojej drużynie awans do półfinału.
Pogoń rozpoczęła bez kompleksów i już 5 minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z wolnego najwięcej sprytu wykazał Stankiewicz i umieścił piłkę w bramce. Z prowadzenia gospodarze cieszyli się do 19 minuty, kiedy po zagraniu z rożnego nie wybił piłki bramkarz, a akcję głową zamknął z bliska Budnik.
W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola i bramkarze nie mieli wiele pracy. Trenerzy wprowadzali kolejnych rezerwowych, ale oni także nie zdołali przeważyć wyniku.

1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski
Pogoń Lębork - GKS Przodkowo 1:2 (1:1) po dogrywce 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Mateusz Stankiewicz (5), 1:1 Marcin Budnik (19), 1:2 Daniel Górski (117)
Pogoń: Katzor - Janowicz, Ulatowski (85 Zanewycz), P. Łapigrowski, Nowakowski - Krzysztofik (102 W. Miotk), Musuła, Szymański, Stankiewicz, Kłos, Miszkiewicz. Trener Grzegorz Lewandowski
GKS: Kamola - Górski, Budnik, Jagiełło, Jadanowski, Gołuński (4 Zalow, 61 J. Letniowski), Matys (73 Rzepnikowski), Bułka, F. Barzowski, Wesołowski (61 Robakowski) , Tuttas. Trener Marcin Martyniuk Żółte kartki: Krzysztofik, Miszkiewicz - Robakowski, F. Barzowski, Rzepnikowski
Sędziowie: Mateusz Bieszke oraz Łukasz Kowalik, Damian Kucharski