Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Odkrywców w Nowej Wsi Lęborskiej. Zobacz zdjęcia

red
Noc Odkrywców w Nowej Wsi Lęborskiej
Noc Odkrywców w Nowej Wsi Lęborskiej mat. szkoły
Noc Odkrywców w Nowej Wsi Lęborskiej. 26 września w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej po raz kolejny uczniowie z 6 szkół naszego powiatu mieli szansę uczestniczyć w nietypowych zajęciach Nocy Odkrywców.

Noc Odkrywców w Nowej Wsi Lęborskiej

26 września w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej po raz kolejny uczniowie z 6 szkół naszego powiatu mieli szansę uczestniczyć w nietypowych zajęciach Nocy Odkrywców. Dyr. szkoły p. Grażyna Wójcik zaprosiła grupy uczniów z Lęborka, Łebienia, Redkowic, Wicka i Leśnic. Od 17 do 22.30 uczniowie brali udział w różnorodnych, ciekawych zajęciach i eksperymentach. „Noc Naukowców – Noc Odkrywców” organizowana jest w ramach europejskiego „Dnia Naukowca” i ma na celu zainteresowanie i zachęcanie młodzieży do działań naukowych, poszerzania wiedzy.

Festyn przy Gimnazjum nr 1 w Lęborku

Zajęcia językowo – logiczne poprowadziły panie Justyna Skuba, Agnieszka Rozenkranc i Joanna Domecka – Kulasiewicz. Głównym celem tych rozgrywek było zdobycie przez drużyny kartoników z literami, które w ostatnim zadaniu posłużyły do ułożenia słów punktowanych zgodnie z zasadami gry w Scrabble.

W każdym punkcie (a było ich 4), do którego uczniowie docierali przy pomocy mapy, losowali jedno zadanie związane m.in. z językiem polskim, były to także zagadki logiczne czy krzyżówki. Za prawidłowo rozwiązane zadanie otrzymywali dwa kartoniki (dwie wylosowane litery). Ze zdobytymi literami wracali do mety (czyli tam skąd wyruszyli) i układali na czas słowa. Wygrywała ta drużyna, która w wyniku ułożonych słów uzyskała najwięcej punktów.

W czasie zajęć w pracowni języka angielskiego (pp.I. Michałowska, M. Borzeszkowska, B.Stefanowski) zespoły uczniów grały w gry językowe, m.in. przy użyciu tablicy multimedialnej. Największą radość sprawiał jednak Twister językowy, przy którym należało wykazać się nie tylko znajomością języka, ale również gibkością i sprawnością fizyczną.

Na zajęciach biologiczno-chemiczno-fizycznych (pp.Agnieszka Milewczyk, Justyna Marcinkiewicz, E.Sękowska) gimnazjaliści określali pH roztworów substancji używanych w życiu codziennym za pomocą wywaru z czarnych jagód oraz konstruowały rakietę z zapałek oraz obserwowali komórki cebuli, papryki pod mikroskopem. Nauki ścisłe to także matematyka- uczniowie zagrali w gry planszowe o tematyce matematycznej, które sami przygotowywali. Mogli poćwiczyć zastosowanie w praktyce wzorów matematycznych, a przy okazji poznać bliżej kolegów z innych szkół, jako, że tradycyjnie już zespoły wyłoniono metodą losowania, tak, aby w każdej drużynie znaleźli się uczniowie z różnych placówek. Interesując zadania przygotowały pani E. Gołąbek, M. Megger-Leyk i K. Mielewczyk.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z „malowania światłem”, które polegały na wykonaniu zdjęć w całkowitej ciemności przy użyciu źródła światła, jakim były latarki. Zainspirowani znaczeniem słowa „fotografia”, które wywodzi się z języka greckiego i znaczy dosłownie „rysowanie światłem” postanowiliśmy sprawdzić czy faktycznie jest to możliwe. Technika rysowania światłem opiera się na założeniu, że robimy zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych, które wymuszają użycie długiego czasu otwarcia migawki – rzędu kilkudziesięciu sekund. Każdy uczestnik zajęć wykonywał w powietrzu rysunek używając latarki i swojej wyobraźni. Najtrudniej było wykonać napis „Noc Odkrywców”. Powstały bardzo interesujące fotografie. Zajęcia (prowadzenie: pp. R.Krzemińska, K.Powideł) okazały się ciekawe i wzbudziły sporo emocji.

W trakcie zajęć p. Marka Prądzińskiego uczniowie zapoznawali się z kulturą i językiem kaszubskim, a także śpiewali piosenki w tym języku, piosenki tradycyjne, ale w bardzo nowoczesnych aranżacjach.

W czasie Nocy Odkrywców przygotowano nie tylko strawę duchową i rozrywki trenujące nasz intelekt, ale również coś dla ciała- nauczyciele wychowania fizycznego (pp I. Keller i A. Mielewczyk) stworzyli uczniom okazję do rywalizacji sportowej na torze przeszkód, czy w wyścigach na mini bicyklu i hulajnodze.

tekst i foto: ZS w Nowej Wsi Lęborskiej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto