MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na konto "Niebieskiego Skarbu" wpłynęło 4 razy więcej środków z 1 proc. niż rok wcześniej ZDJĘCIA

Robert Gębuś
Rekordową kwotę zebrało z 1% podatku za rok 2017 Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Na konto stowarzyszenia z tego tytułu wpłynęło 41.975,30 zł! To ponad 4 razy więcej niż rok wcześniej!

Stowarzyszenie "Niebieski Skarb" ma powody do radości i wdzięczności. Dzięki ich akcjom, na konto stowarzyszenia z tytułu 1 procenta wpłynęło dużo więcej środków, niż przed rokiem.

Czytaj również:Światowy Dzień Autyzmu w Lęborku

Czytaj również:Marsz dla Autyzmu 2016

- Efekt naszej akcji „Niebiescy Bohaterowie” przerósł oczekiwania. W listopadzie ub. r. dzieci z „Niebieskiego Skarbu” wcieliły się w super bohaterów i uczestniczyły w profesjonalnej sesji fotograficznej. Dlaczego tak? Dla nas te dzieci są bohaterami. Codzienne czynności, które nam przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. Pozytywny przekaz, skuteczna promocja i świetny Ambasador Niebieskich Bohaterów w którego wcielił się uczeń LO nr 1 Konrad Bloch i który odwiedził ok. 70 miejsc w Lęborku przekuło się na wielki sukces zbiórki – podsumowuje kampanię prezes Stowarzyszenia Agnieszka Pujsza-Pomorska. - Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów jest dalece niewystarczająca. Dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc 365 dni w roku. Zebrana suma z 1% i pozyskiwane z innych miejsc środki finansowe pozwolą na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb w tym i przyszłym roku. Bardzo dziękuję wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się przekazać swój 1 procent podatku na „Niebieski Skarb”. Zapewniam, że wykorzystamy te pieniądze dobrze. Nie bez znaczenia jest to, że pozyskane w ten sposób środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby.
Oprócz możliwości przekazania 1 procenta z podatku na stronie internetowej www.niebiescybohaterowie.pl uruchomiona została możliwość wpłaty on-line szybkim przelewem bankowym. Z tego tytułu wpłynęło 4.000 zł. Środki te także zostaną przekazane za terapie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Sukces oryginalnej kampanii „Niebiescy Bohaterowie” nie był by możliwy bez zaangażowania rodziców, członków Stowarzyszenia i wielu ludzi dobrej woli. To pierwsza na ta skalę kampania 1% w powiecie lęborskim. W przyszłym roku będzie ona kontynuowała w podobnej formule.

O Stowarzyszeniu Niebieski Skarb
Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku i prowadzi działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje, współfinansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, prowadzi Grupę Wparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych, prowadzi szkolenia, prelekcje czy wreszcie akcje edukacyjne jak choćby coroczny Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Od 2016 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto