Lębork. Nowy rok przywitali w 5 edycji Biegu Sylwestrowego ze Stowarzyszeniem 42,2

W niedzielę (2 stycznia) lęborskie Stowarzyszenie Klub 42,2 po raz 5 zorganizowało Bieg Sylwestrowy. Na starcie stanęło prawie 140 uczestników treningu biegowego i nordic walking. W sympatycznej otoczce, choć przy padającym deszczu, jako pierwszy najdłuższy dystans 10,5 km pokonał Piotr Pobłocki. Wśród kobiet jako pierwsza medal odebrała Kamila Pobłocka-Dobrowolska.

Wszystkich uczestników przywitał szef stowarzyszenie Marek Wątroba. Zanim uczestnicy imprezy stanęli na linii startu przeprowadził losowanie pamiątkowych wieszaków wykonanych przez Grupę Sportex, kalendarzy od Urzędu Miejskiego i innych upominków, ufundowanych przez Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe.

Pakiety dla najlepszych w trzech kategoriach - kobiety, mężczyźni, nordic walking - tradycyjnie przekazał Powiat Lęborski oraz UM Lębork.

Dystans 10,5 km jako pierwszy przebiegł Piotr Pobłocki, drugi był Arkadiusz Połeć a trzeci Dawid Moska. Wśród kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Kamila Pobłocka - Dobrowolska, przed Anną Krawiec i Agnieszką Glinką.

W nordic walking pierwsze miejsce dla Damiana Banasiaka, drugie wywalczył Leonard Naczk a trzecie Grzegorz Sałabon. Wśród kobiet 1 miejsce zajęła Wiktoria Naczk, drugie Magdalena Ponarad a trzecie Izabella Hrycyk.

Najstarszym uczestnikiem imprezy był Tadeusz Filipów i otrzymał pamiątkowy puchar.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani