Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lębork. Dni Dziedzictwa w muzeum w Lęborku

Źrodło: UM Lębork
Lębork. Dni Dziedzictwa w muzeum w Lęborku
Lębork. Dni Dziedzictwa w muzeum w Lęborku el
Lębork. Dni Dziedzictwa w muzeum. Muzeum w Lęborku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza w dniach 7 i 8 września br. w godz. 9.00-15.00, wstęp bezpłatny. Udostępnione będą również dwie baszty: nr 24 (ul. Derdowskiego) oraz baszta nr 27 (ul. Basztowa)

Lębork. Dni Dziedzictwa w muzeum w Lęborku

Muzeum w Lęborku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza w dniach 7 i 8 września br. w godz. 9.00-15.00, wstęp bezpłatny.

Wystawa „Odkrywanie przeszłości”:
Niezwykle bogata kolekcja zabytków archeologicznych. Ekspozycja pozwala poznać prahistorię ziemi lęborskiej na tle najdawniejszych dziejów Pomorza. Wśród zbiorów odnajdziemy eksponaty, które znalazły się tu już w czasach przedwojennych, jednakże przeważająca większość pochodzi ze współczesnych badań wykopaliskowych prowadzonych przez muzeum. Na uwagę zasługuje kolekcja popielnic twarzowych kultury pomorskiej z początków epoki żelaza. Muzeum szczyci się również pokaźnym zbiorem zabytków z okresu wpływów rzymskich - liczne ozdoby ciała i stroju wykonane z brązu, srebra i złota, naczynia metalowe, przedmioty codziennego użytku, narzędzia oraz broń.

Dożynki w Cewicach
Wystawa historyczna:
Stała ekspozycja historyczna dotyczy historii ziemi lęborskiej od wczesnego średniowiecza po okres lokacji miasta Lęborka przez Zakon Krzyżacki. Wystawa prezentuje burzliwe dzieje grodu w Białogardzie, która w swej historii kilkakrotnie była świadkiem walk królów Polski z książętami pomorskimi o wpływy na tym terenie.

Dodatkowo Muzeum w Lęborku prezentować będzie wystawę czasową p.t. „Artefakty lęborskie”, która jest pokłosiem badań archeologicznych prowadzonych w ramach programu prac konserwatorskich „Ożywienie historycznego centrum Lęborka przez rewaloryzację średniowiecznych obwarowań miejskich na obszarze układu urbanistycznego Starego Miasta”.

W dniach 7–8 września udostępnione będą również dwie baszty: nr 24 (ul. Derdowskiego) prezentująca broń i uzbrojenie z XIV wieku oraz baszta nr 27 (ul. Basztowa) z ekspozycją ukazującą sztukę ludową Kaszub oraz ziołolecznictwo uprawiane na terenie Kaszubszczyzny.
W piwnicach Muzeum można będzie obejrzeć film z animacją 3D „Średniowieczne obwarowania Lęborka”.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto