reklama

Lęborczanie składali podpisy na listach poparcia kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach ZDJĘCIA

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Zaktualizowano 
W piątkowe przedpołudnie (23.08) w okolicy placu Pokoju zostało oficjalnie zainaugurowane zbieranie podpisów na listach poparcia kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu i Senatu. Do składania podpisów osobiście namawiali obecni parlamentarzyści PiS, jak poseł Dorota Arciszewska - Mielewczyk, poseł Małgorzata Zwiercan i poseł, a także minister i rzecznik prasowy rządu Piotr Müller. O głosy poparcia lęborczan zabiegali także inni kandydaci, jak wicewojewoda Mariusz Łuczyk, radna Sejmiku Wojewódzkiego Magdalena Sroka i lęborczanin Krzysztof Wetta, szef powiatowych struktur PiS w Lęborku.

Nie tylko dla mediów, ale przede wszystkim dla zainteresowanych kandydaci zrobili rundę prezentacji tego, czym chcą przekonać swoich potencjalnych wyborców i czym zamierzają się zająć, jeśli zostaną wybrani do parlamentu. Jako pierwszy głos zabrał kandydat z Lęborka Krzysztof Wetta, obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, przewodniczący PiS w powiecie lęborskim, który na liście PiS do Sejmu otrzymał pozycję nr 13.
- Witam wszystkich bardzo serdecznie w Lęborku na inauguracji zbierania podpisów do Sejmu i Senatu pod listą Prawa i Sprawiedliwości. Dziś jest z nami minister Piotr Müller, poseł Dorota Arciszewska – Mielewczyk, wicewojewoda Mariusz Łuczyk, poseł Małgorzata Zwiercan, radna Sejmiku Wojewódzkiego Magdalena Sroka, witam też Mirosławę Kaczyńską, radną Sejmiku Wojewódzkiego.

Prezentację rozpoczął słupszczanin Piotr Müller. Mówił m.in. o budowie Drogi S6, przywracaniu połączeń autobusowych czy pomocy dla rolników dotkniętych suszą.

- Inaugurujemy kampanię wyborczą w powiecie lęborskim. Cieszę się, że są z nami kandydaci do Sejmu oraz nasza kandydatka do Senatu pani poseł Dorota Arciszewska – Mielewczyk, która kandyduje również z powiatu wejherowskiego, lęborskiego i słupskiego. Wspieram ją jako poseł Prawa i Sprawiedliwości panią poseł do Senatu. Dziś zbieramy podpisy w Lęborku, ale mamy też do przekazania ważne informacje, dotyczące rozwoju Pomorza. Te kluczowe inwestycje, które są przed nami, czyli Droga S6, to są inwestycje, które odbędą się w najbliższym czasie. Jesteśmy gwarantami tego, że inwestycje infrastrukturalne odbędą się, ale też jesteśmy gwarantami tego, że polityka zrównoważonego rozwoju, polityka, która dociera również do mniejszych miast i miejscowości, będzie kontynuowana. Mam na myśli m. in. przywracanie połączeń autobusowych. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wdraża teraz ten program. Liczymy na to, że samorządowcy włączą się do tego programu. Już mamy dobre sygnały, ale zachęcamy również samorządowców do tego, aby ten program wykorzystali do przywracania połączeń lokalnych. Ponadto, przypominamy wszystkim rolnikom, osobom, które pracują w polu, aby korzystali z tych wszystkich pomocy, które gwarantuje rząd w zakresie pomocy suszowej czy innych programów dla rolników. To też są działania rządu, które Prawo i Sprawiedliwość podjęło w tej kadencji. Dla porównania rok 2015 około pół miliarda złotych rekompensat z tytułu suszy, w zeszłym roku ponad 2 miliardy zł. To są konkretne liczby, konkretna pomoc dla poszczególnych osób w naszym województwie.

Następnie głos zabrała Dorota Arciszewska - Mielewczyk, kandydatka PiS do Senatu RP w okręgu nr 62 słupsko – lęborsko – wejherowskim.

- Nie jesteśmy po raz pierwszy w Lęborku, bo wczoraj, przedwczoraj i wiele innych dni staraliśmy się spotykać z wyborcami. Prawo i Sprawiedliwość zawsze to robiło i robi, jest blisko ludzi, w związku z tym dla nas jest to praca codzienna. Inauguracja, o której powiedział pan Krzysztof, zbierania podpisów następuje dzisiaj oficjalnie, ale nie ukrywamy, że podpisy zaczęliśmy zbierać parę dni temu. Szło nam tutaj w Lęborku nawet nieźle, więc wszystkim osobom, które chciały podpisać się pod listami do Sejmu i Senatu serdecznie dziękujemy. W swojej pracy dbamy o to, żeby przekazywać państwu informacje z pierwszej ręki. Kandyduje do Senatu z powiatu wejherowskiego, lęborskiego i słupskiego. Znacie mnie państwo tez z działalności związanej z gospodarką morską, bowiem ten region związany jest z przetwórstwem ryb, rybołówstwem, z rozwojem małych i średnich portów, stąd też takie duże fundusze, które udało się nam na rozwój portu w Ustce, a wiem, że z Lęborka bardzo wiele osób jeździ do Łeby, to też staramy się, aby te mniejsze porty wesprzeć. Na nie będzie w Ustce ponad 200 mln zł, natomiast następne kilkadziesiąt milionów będzie przekazane na małe, średnie porty i przystanie morskie właśnie po to, żeby region związany z morzem mógł rozwijać się. Turystyka to również dostęp do plaży. Też udało się nam razem z panią wójt Ustki porozumieć z wojskiem, które przecież tu w ramach współpracy z NATO funkcjonuje, ale też dba o nasze bezpieczeństwo. To również sprawy związane ze sportem. Macie państwo swoje dzieci, wnuki i nam zależy, żeby te obiekty sportowe również rozwijały się.

- Jeśli chodzi o sprawy związane z wojskiem, wychodzimy naprzeciw. Bataliony czy jednostki, które tu funkcjonują, wychodzą również do obywatela. Staramy się, aby ta współpraca funkcjonowała. Staramy się dbać również o bezpieczeństwo Rzeczpospolitej, więc region tak bliski związany z Redzikowem także będzie dofinansowany. A wiemy, że drogi, niedalekie miejscowości, które do dziś narzekały na brak środków, są i będą wspierane z budżetu centralnego. Leży to nam bardzo na sercu, bo rozwój gospodarczy musi być zrównoważony. Jako reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości staramy się, żeby przekazywać w państwa imieniu, być waszymi ambasadorami i o te środki zabiegać.

Potem głos zabrała Małgorzata Zwiercan, przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

- Jeżeli chodzi o dobry czas dla Polski, to również polityka społeczna względem dzieci, młodych ludzi, ale również wobec osób starszych. Ten dobry czas dla Polski to programy rządowe „500+”, „Dobry start 300+”. Jeżeli chodzi o osoby starsze, to wiele programów rządowych aktywizujących osoby starsze, ale również programy opiekuńcze. Polityka społeczna to również zdrowie, to są te dwa obszary, które były mi bardzo bliskie podczas tej kadencji Sejmu i w następnej będę również zajmować się tymi obszarami. To osoby starsze, weterani, działacze, którzy walczyli o niepodległy byt państwa polskiego. To dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się nam w 2016 r. uchwalić ustawę dezubekizacyjną. To dobry czas dla wszystkich Polaków, dla Polski.

Wicewojewoda Mariusz Łuczyk namawiał do pójścia do wyborów i oddania głosu na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

- Prawda, że to rozpoczęcie kampanii w Lęborku, ale jednocześnie jest to taki apel do mieszkańców powiatu lęborskiego. Jeżeli uważacie, że ten rząd, państwo polskie dobrze działa dla państwa polskiego, dla obywatela, że ważne jest bezpieczeństwo ekonomiczne polskich rodzin, a co za tym idzie i wolność tych rodzin, jeżeli państwo uważacie, że polski rząd dobrze rozwija ekonomicznie państwo polskie, dobrze prezentuje się na arenie międzynarodowej, a tak jest, to zachęcamy 13 października nie pozostańcie bierni, nie pozostańcie w domu, skorzystajcie z tego przywileju, jaki daje wam demokracja, idźcie na wybory, wybierzcie tych najlepszych. Tych, którzy chcą zmian, którzy to dobro rozsiewają, dają, dostarczają dla polskich rodzin.

Do Sejmu kandyduje także Magdalena Sroka, radna Sejmiku Wojewódzkiego.

- Czas kampanii, wyborów jest bardzo aktywnym czasem. Natomiast znacie nas nie od dziś. Tę aktywność pokazujemy od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wszystkie wprowadzane ustawy, regulacje prawne idą w dobrym kierunku. Jeszcze jest dużo do zrobienia i my właśnie to zrobimy. A skąd wiemy, co mamy zrobić? Ponieważ słuchamy mieszkańców, słuchamy społeczeństwa, rozumiemy i właśnie dlatego te wszystkie regulacje prawne, które będą dalej wprowadzane. Zachęcam bardzo serdecznie do udziału w tych wyborach. Widzimy jak dużo dobrego już zrobiliśmy, dajcie nam państwo szansę dalej działać w tym kierunku.

I na koniec zdanie podsumowania wyraził jeszcze Krzysztof Wetta.

- Pamiętajcie państwo, że rząd Prawa i Sprawiedliwości to jest rząd, który nie obiecuje, ale rząd, który realizuje.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
26 sierpnia, 23:06, Gość:

Kto blokuje budowę S6? PIS, a dlaczego, kto wie?

Bardzo dobrze ,ze blokuja ,po co ta zasrana S 6 ma leciec gdzies po Kaczkowach? Kiedys komuniści wykupili za bezcen działki z PGR erów z mysla o odsprzedaży za prawdziwa kapuchę. Prawdziwa obwodnica z Lęborka do Gdańska nie powinna przekroczyc 65 km ,a inne drogi powinny być tylko dojazdówkami

G
Gość

Kto blokuje budowę S6? PIS, a dlaczego, kto wie?

G
Gość
25 sierpnia, 22:28, Zuza:

Podpisy składają babcie. Młodzi chyba zaczęli rozumieć jaką politykę uprawia PIS. Żeby dawać trzeba to z czegoś wziąć.

Oczywiście na razie wzieli to co platfusy kradli dla swoich np. cło,ale tez nie można byc slepym i nie oddawac wszystkiego czarnuchom. czarna zaraza powinna utrzymywac sie sama ,cmentarze powinny byc wszystkie komunalne ,opłaty wszystkie jawne i legalne. Ojciec Tadzio powinien za samochody ,które dostał od bezdomnego zapłacic należny podatek.

G
Gerwazy
2019-08-24T19:40:52 02:00, Gość:

PIS to jeszcze więksi złodzieje jak poprzednicy ale do świadomości ich wielbicieli nic nie dociera. Niestety wszyscy zapłacimy za ich "dobrą zmianę". Już płacimy inflacją a będzie tyko gorzej.

2019-08-25T10:07:40 02:00, Gość:

Nie strasz nie strasz bo sie zesrasz co prawda do polityki pchają sie tylko nieudacznicy z każdej opcji a najgorsza "dziwką" jest PSL . Ci nastawiaja sie każdemu, oby do koryta.

Wyborca PIS....wulgarny i plujący jadem.

Z
Zuza

Podpisy składają babcie. Młodzi chyba zaczęli rozumieć jaką politykę uprawia PIS. Żeby dawać trzeba to z czegoś wziąć.

G
Gość
2019-08-25T18:33:33 02:00, Gość:

No i się zesralem czytając twoje wypociny.

To się osrańcu umyj ,nie siedź w gównie PO uszy

G
Gość

No i się zesralem czytając twoje wypociny.

G
Gość
2019-08-24T19:40:52 02:00, Gość:

PIS to jeszcze więksi złodzieje jak poprzednicy ale do świadomości ich wielbicieli nic nie dociera. Niestety wszyscy zapłacimy za ich "dobrą zmianę". Już płacimy inflacją a będzie tyko gorzej.

Nie strasz nie strasz bo sie zesrasz co prawda do polityki pchają sie tylko nieudacznicy z każdej opcji a najgorsza "dziwką" jest PSL . Ci nastawiaja sie każdemu, oby do koryta.

G
Gość

Mam nadzieję że wszyscy zrozumieli co to są za ludzie to banda złodziej która myśli że że naród to sami idioci i debile. Mam nadzieję że będą oni odpowiadali Przed trybunałem stanu

G
Gość

PIS to jeszcze więksi złodzieje jak poprzednicy ale do świadomości ich wielbicieli nic nie dociera. Niestety wszyscy zapłacimy za ich "dobrą zmianę". Już płacimy inflacją a będzie tyko gorzej.

G
Gość
2019-08-24T11:03:19 02:00, yoozwa:

żal , ta zaraza dotarła do naszego miasta

Czego Ci żal? tego ,że miastem rządzą geje i złodzieje?

y
yoozwa

żal , ta zaraza dotarła do naszego miasta

P
Polak
2019-08-23T21:13:01 02:00, Gość:

Co się w naszym kraju dzieje pisiory to oszołomy ,a platfusy to złodzieje

Prawda

G
Gość

Co się w naszym kraju dzieje pisiory to oszołomy ,a platfusy to złodzieje

w
wand
2019-08-23T16:25:42 02:00, maturzysta:

Zobaczcie na zdjęciu nr 11 jakich rozwojowych i przyszłościowych wyborców agituje o. Rydzyk. Szkoda, że taki wyborca będzie decydował o naszej przyszłości!!!

Jeżeli Wy młodzi mu nie pozwolicie, nie będzie miał wiele do powiedzenia. Pamiętaj, pamiętajcie o wyborach!!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3