Krystian Chrzanowski, sołtys sołectwa Tawęcino, zwycieżył w plebiscycie na Sołtysa Pomorza!

Robert Gębuś
Udostępnij:
Krystian Chrzanowski, sołtys sołectwa Tawęcino (gmina Nowa Wieś Lęborska), zwyciężył w plebiscycie na Sołtysa Pomorza

Krystian Chrzanowski, sołtys sołectwa Tawęcino, reprezentant powiatu lęborskiego, zwyciężył w plebiscycie na Sołtysa Pomorza, wyprzedzając na ostatniej prostej prowadzącego przez niemal cały czas Michała Biangę z sołectwa Choczewo (powiat wejherowski). To wielki sukces jednego z najmłodszych sołtysów stawce i jego niewielkiego sołectwa.
Wśród sołectw reprezentuje nas sołectwo Tawęcino, sołectwo Obliwice i sołectwo Wilkowo Nowowiejskie. Najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów osiągnęło sołectwo Tawęcino, które zajęło szóste miejsce w finale plebiscytu Sołectwo Roku!
Serdecznie gratulujemy!

Czytaj również:SOŁTYS POMORZA- SPRAWDŹ WYNIKI

SOŁECTWO ROKU-SPRAWDŹ WYNIKI

Reprezentanci powiatu lęborskiego w plebiscycie na Sołtysa Pomorza i Sołectwo Roku:
SOŁTYS POMORZA - WYNIKI
1.Krystian Chrzanowski, sołectwo Tawęcino, gmina Nowa Wieś Lęborska-4210 głosów
2. Michał Bianga, sołectwo Choczewo, gmina Choczewo, powiat wejherowski -4004 głosy
3.Edmund Bianga, sołectwo Bolszewo, gmina Wejherowo, powiat wejherowski -2233 głosy
15. Katarzyna Urban, sołectwo Bukowina, gmina Cewice- 763 głosy
27. Leszek Wrzesień, sołectwo Wilkowo Nowowiejskie, gmina Nowa Wieś Lęborska -434 głosy

SOŁECTWO ROKU - WYNIKI
1.Sołectwo Bolszewo, gmina Wejherowo, powiat wejherowski -1705 głosów
2. Sołectwo Rzepnica, gmina Bytów, powiat bytowski -1480 głosów
3. Sołectwo Świerzenko, gmina Miastko, powiat bytowski -976 głosów
6.Sołectwo Tawęcino, gmina Nowa Wieś Lęborska-407 głosów
17.Sołectwo Obliwice, gmina Nowa Wieś Lęborska -184 głosy
25.Sołectwo Wilkowo Nowowiejskie, gmina Nowa Wieś Lęborska -127 głosów

Krystian Chrzanowski o sobie.
Mam 22 lata, uczęszczałem do Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku o profilu technolog żywności. Moim zainteresowaniem jest działalność społeczna. Urodziłem się w Lęborku, mieszkałem tam 8 lat, następnie przeprowadziłem się do Tawęcina, ponieważ moich rodzice otworzyli tutaj sklep. Będąc już uczniem gimnazjum otrzymałem tytuł lidera wolontariatu. To spowodowało, że zacząłem organizować imprezy dla dzieci w swoim sołectwie, takie jak Dzień Dziecka, zabawa karnawałowa, co roku zabawa mikołajkowa. W szkole średniej oprócz bycia liderem wolontariatu spróbowałem swoich sił w samorządzie uczniowskie. - zostałem wiceprzewodniczącym.
Najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się do mnie mieszkańcy to temat fatalnego stanu dróg oraz boiska. Rada sołecka wspólnie z mieszkańcami zorganizowała spotkanie na które przybyła pani starosta oraz pan wójt. Spotkanie dotyczyło drogi powiatowej , która przebiega przez całe nasze sołectwo. Jest to jedyna droga asfaltowa dzięki której można swobodnie dojechać do miasta. Liczymy na to, że samorząd gminny oraz powiatowy pozyskają środki na remont naszej drogi.
Za czasów funkcjonowania szkoły o boisko dbała placówka. Jednak po jej zamknięciu pozostało bez opieki. Stan boiska budzi zastrzeżenia i nie spełnia swojego zadania.Mamy w sołectwie dużo sportowców, którzy muszą dojeżdżać do innych sołectw, by realizować swoje zainteresowania sportowe. Uważam, że budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej, remont boiska, budowa siłowni na świeżym powietrzu oraz remont dróg znacznie polepszyłby komfort życia mieszkańców w naszym sołectwie.
Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom za tak liczne poparcie o czym świadczy zajęcie przeze mnie pierwszego miejsca na najlepszego sołtysa oraz zajęcie pierwszego miejsca przez nasze sołectwo w powiecie lęborskim w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego” oraz za każdorazową pomoc podczas realizacji różnych inwestycji czy imprezach w naszym sołectwie.

NAGRODY:
Finałowe głosowanie trwało do piątku, 22 kwietnia do północy. Plebiscyt zakończy uroczysta gala, która odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia w Sali im. L. Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Zostaną na nią zaproszeni wszyscy finaliści plebiscytu, czyli zdobywcy pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach ze wszystkich powiatów. Otrzymają oni dyplomy z rąk marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka. Na zwycięzców regionalnego finału czekają także cenne nagrody. Najpopularniejszy Sołtys Pomorza zdobędzie dwuosobowy wyjazd na tygodniowe wczasy w Grecji oraz także dwuosobowy wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w tej kategorii plebiscytu otrzymają weekendowe pobyty w hotelu z pakietem SPA. Nagrodzimy także sołectwa. To, które zdobyło najwięcej głosów na Pomorzu, otrzyma bon o wartości 5000 złotych na zakup materiałów budowlanych. Drugie w rankingu zdobędzie bon o wartości 3000 złotych, a trzecie – 2000 złotych. Nagrodą dla trzech laureatów w drugim etapie plebiscytu są także kampanie promocyjne sołectwa na łamach „Dziennika Bałtyckiego” i w naszych serwisach internetowych. Sołectwa nagrodzi także marszałek Mieczysław Struk. Dla Sołectwa Roku urząd marszałkowski przygotował pakiet sportowych i edukacyjnych upominków.

Senior w sieci - Internet nie tylko dla młodych KOMENTARZ

Wideo

Dodaj ogłoszenie