IV liga. 4-1 dla Pogoni Lębork z Wietcisą Skarszewy w 1 kolejce

Zaczęło się koszmarnie, później było już tylko lepiej. Wysoka wygrana 4-1 w dziesięciu na inaugurację

W 5 minucie 17-letni obrońca Pogoni Szymon Bach zobaczył pierwszą żółtą kartkę, 2 minuty później drugą i opuścił boisko. Jak się okazało, były to złe dobrego początki. W 9 minucie rzut karny za faul na dryblującym Adamie Wolszlegierze na pierwszego, otwierającego wynik gola, zamienił pewnym uderzeniem Oskar Jasiński. Po pół godzinie gry Wolszlegier wrzucił piłkę z wolnego na głowę kapitana Pogoni, który zdobył swoją drugą bramkę. Już dwie minuty później goście zdobyli kontaktowego gola i wynikiem 2-1 skończyła się pierwsza połowa.

Ford Kite w Łebie
Biegali na orientację

Sześć minut po przerwie prowadzenie Pogoni podwyższył debiutujący w jej barwach Ernest Skórka z bliska zamykając podanie Wolszlegiera. Gola pieczętującego zasłużone zwycięstwo Pogoni, mimo gry prawie od początku w niepełnym składzie, strzelił po wymianie podania ze Skórka Wolszlegier, jeden z ojców tej wygranej.