Futsal. Porażka LSSS Team Lębork w próbie generalnej przed inauguracją Futsal Ekstraklasy

We wtorkowy (01.09) wieczór w hali miejskiej w Lęborku, na kilka dni przed historycznym debiutem w Futsal Ekstraklasie, LSSS Team Lębork zagrał w próbie generalnej z I-ligowym AZS UG. To było mocne przetarcie, które zakończyło się przegraną gospodarzy 4:6 (1:1). A już w niedzielę o godz. 18 mecz ligowy z Red Dragons Pniewy w Lęborku.

Sparing poprzedziła niedzielna prezentacja zawodników LSSS Team Lębork w hali miejskiej. Zaprezentowana została kadra, sponsorzy, nowe koszulki. A we wtorkowy wieczór do Lęborka przyjechał I-ligowy zespół "akademików" z Gdańska. To był rewanż za mecz w Trójmieście, gdzie gospodarze wygrali 3-2, po zwycięskim trafieniu w ostatnich sekundach.

W hali miejskiej w Lęborku gospodarze zaczęli z Dominikiem Czekirdą w bramce, a przed nim Paweł Friszkemut, Mateusz Madziąg, Patryk Ziarko i Dominik Depta. Wynik otworzył Ziarko w 3 minucie popisując się technicznym majstersztykiem z ostrego kąta. Po około 3 minutach trener Wojciech Pięta wymienił czterech zawodników z pola na Vitalija Kolesnika, Brazylijczyka Lucasa Bonifacio, Hiszpana Erica Tabaresa i najstarszego w kadrze Piotra Łapigrowskiego.

Goście wyrównali, kiedy niefortunnie do własnej bramki piłkę skierował Mateusz Madziąg w 13 minucie. Przed przerwą szansę gry otrzymał jeszcze Artur Narewski.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli w tym samym zestawieniu, co na początku. Tym razem to jednak goście wyszli na prowadzenie, kiedy Piotr Wardowski w 22 minucie wykorzystał rzut karny. Podwyższyli je za sprawą Mateusza Wesserlinga, który w 27 minucie przeciął podanie wszerz boiska do Tabaresa i potężnie uderzył bez przyjmowania piłki. Na boisku po raz pierwszy pojawił się Krzysztof Witkowski.

Po pół godzinie gry Madziąg zachował zimną krew, ograł bramkarza i spokojnie posłał piłkę do bramki. Było 2-3.

Trener Pięta posłał na parkiet Tomasza Gnibę.

W 32 minucie Wesserling uderzył precyzyjnie i mocno z wolnego i piłka wpadła tuż przy słupku. Goście prowadzili 2-4. W 36 minucie asystę Witkowskiego zamienił na gola Ziarko, dla którego było to drugie trafienie tego dnia. Gospodarze złapali kontakt, ale nie na długo, bo chwilę potem Kewin Sidor trafił na 3-5. W 38 minucie podwyższył jeszcze Mateusz Cyman. Wynik na 4-6 ustalił Brazylijczyk Lucas Bonifacio.

- Ostatni sprawdzian przed ligą nie wypadł obiecująco. Mam nadzieję, że porażka podziała na nas mobilizująco. Wiem, że ten zespół stać na lepszą grę, a przede wszystkim skuteczniejszą. Utrzymywaliśmy się długo przy piłce, ale pod bramką brakowało konkretów oraz pewnych nawyków nad którymi cały czas pracujemy. W drugiej połowie praktycznie każda kontra gości kończyła się bramką. Dostaliśmy zimny prysznic po obiecujących sparingach na Śląsku

- podsumowuje trener Wojciech Pięta.

LSSS Team Lębork - AZS UG Gdańsk 4:6 (1:1)

Bramki:1:0 Patryk Ziarko (3), 1:1 Mateusz Madziąg (13 samob.), 1:2 Piotr Wardowski (22 - karny), 1:3 Mateusz Wesserling (27), 2:3 Mateusz Madziąg (30), 2:4 Wesserling (32), 3:4 Ziarko (36), 3:5 Kewin Sidor (36), 3:6 Mateusz Cyman (38), 4:6 Lucas Bonifacio (40)

LSSS Team: Czekirda - Friszkemut, Madziąg, Ziarko, Depta. Na zmiany weszli: Kolesnik, Tabares, Bonifacio, P. Łapigrowski, Narewski, Witkowski, Gniba. Trener Wojciech Pięta

AZS UG: Michał Jakubiak, Jakub Grzywacz - Wojciech Pawicki, Maciej Urtnowski, Mateusz Osiński, Piotr Wardowski oraz Mateusz Wesserling, Szymon Kuzio, Karol Majchrzak, Mateusz Cyman. Trener Wojciech Pawicki

Sędziowie: Kamil Grzębowski i Marcin Skwiot