Futsal. Mimo trudnej sytuacji rodzinnej Bonifacio poprowadził LSSS Team do wygranej w Toruniu

Stawką transmitowanego na telewizyjnej antenie meczu 15 kolejki futsalowej ekstraklasy było dla LSSS Team Lębork zwycięstwo i zmniejszenie straty do rywali do punktu. Mimo, że FC Reiter Toruń prowadził do przerwy 2:1, to w drugiej połowie najpierw wyrównał Mateusz Madziąg a zwycięską bramkę zdobył wybrany graczem meczu Brazylijczyk Lucas Bonifacio. Brazylijczykowi należą się tym większe słowa uznania, że w tygodniu przed tym spotkaniem miał trudną sytuację rodzinną. W Toruniu zadebiutował Michał Choszcz, zawodnik IV-ligowej drużyny Anioły Garczegorze.

W sobotnie południe goście rozpoczęli bez respektu a najwięcej zagrożenia gospodarze mieli ze strony Brazylijczyka Lucasa Bonifacio. Mimo przewagi to torunianie objęli prowadzenie po golu Patryka Szczepaniaka w 8 minucie. W 17 minucie kunsztem technicznym błysnął Brazylijczyk doprowadzając do wyrównania. Tuż przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie.

Długo się z niego nie cieszyli, bo w 21 minucie Mateusz Madziąg trafił do bramki uderzając piłkę po długim słupku. W 25 minucie gola przesądzającego o jakże ważnych trzech punktach dla zespołu prowadzonego przez Wojciecha Piętę strzelił Bonifacio. Sobie zapewnił tytuł najlepszego zawodnika spotkania.

- Zagraliśmy cierpliwie, starając się wykluczyć atuty Torunia

- mówi trener Wojciech Pięta.

- Cały zespół zagrał dobrze, ale oczywiście mamy kilku zawodników, którzy są kluczowi w naszym zespole i jednym z nich jest Lucas. Cieszę się tym bardziej, że potrafił wyłączyć się i skoncentrować w sytuacji, gdzie dotarły do niego w tygodniu informacje o chorobie taty, który został zabrany do szpitala.

W Toruniu zadebiutował Michał Choszcz, zawodnik IV-ligowych Aniołów Garczegorze. Z LSSS Team trenuje od miesiąca. Trener Pięta zapytany, czy to zawodnik z potencjałem na futsal, odpowiada:

- Tak, zdecydowanie. Potrzebuje jeszcze trochę czasu, ale ma duży potencjał.

FC Reiter Toruń - LSSS Team Lębork 2:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Patryk Szczepaniak (8), 1:1 Lucas Bonifacio (17), 2:1 Marcin Mrówczyński (19), 2:2 Mateusz Madziąg (21), 2:2 Bonifacio (25)

FC Reiter: Iwanek - Wojciechowski, Mrówczyński, Waszak, Szczepaniak. Rezerwowi: Iwański (bramkarz), Lewandowski, Spychalski, Kondej, Bocian, Mikołajewicz, Jekiełek. Trener Łukasz Żebrowski

LSSS Team: Czekirda - Madziąg, Tabares, Bonifacio, Depta. Rezerwowi: Rafał Łapigrowski (bramkarz), Michał Choszcz, Kolesnik, Witkowski, Narewski, Friszkemut. Trener Wojciech Pięta

Żółte kartki: Wojciechowski (dwie), Mrówczyński, Spychalski - Kolesnik, Witkowski

Sędziowie: Michał Żurawski (Gdynia), Maciej Jagodziński (Kazimierz Biskupi), Filip Bartoszewski (Piła), Krystian Glonek (Bydgoszcz)

Pozostałe wyniki 15 kolejki: KS Acana Orzeł Futsal - Red Dragons 3:1 (1:0)(Kędra 31 i 34, Morozov 39 - Baklanov 18), Constract - MOKS Słoneczny Stok 3:1 (2:0)(S. Grubalski 14, Silva 15, Raszkowski 22 - Aleksandrowicz 22), Piast - AZS UW 6:2 (5:0)(Mrowiec 3, Dias Silva 6, Cabrera 10 i 17, Franz 14 i 26 - Lifanov 22, Klaus 35), SP Clearex - Sport - Red Devils 8:3 (5:1)(Wędzony 2, Brocki 4, Mizgajski 6, 7 i 16, Salisz 21, Leszczak 22 i 34 - Kollar 6, Sobański 30, Asensio 31), GSF - FIT - Morning Gredar Futsal 4:1 (1:0)(Wiśniowski 3, Borkowski 21 i 32, Hiszpański 34 - Boczarski 35), Dreman Futsal - GI Malepszy Futsal 2:4 (0:2)( Ivanov 23, Grigorescu 36 - Konopacki 13, Pietruszko 19, 29 i 33), AZS Uniwersytetu Śląskiego - ZKS Gatta 6:9 (3:3)(Gładczak 1 i 39, Łopuch 7 i 9, Omylak 37, Wojtyna 38 - Sztaba 6, Dregier 12, 24 i 35, Sobalczyk 14 i 21, Krawczyk 27, Marciniak 33 i 38)