Duży sukces tancerek z "Ósemki" w Elblągu. Wróciły z workiem medali

Marcin Kapela
Tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 8 z powodzeniem wystąpiły w IV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „Żuławy Dance Project”. Utalentowane artystki wielokrotnie stawały na podium. Opiekunkami tancerek są Mirosława Jóźwiak i Klaudia Jóźwiak.

W Elblągu tancerki rywalizowały w solo, duetach, mini formacjach w stylach tj. modern jazz, jazz dance, gimnastyka artystyczna, taniec współczesny, inne formy tańca, w kategoriach: 9-12 lat, 12-15 lat oraz powyżej 15 lat. Grupy zaprezentowały choreografie Klaudii Jóźwiak.
Tancerki z zespołu „Tempo” zdobyły trzy złote puchary w każdym stylu. W Elblągu zaprezentowały się: Wiktoria Bojke, Wiktoria Wasilewska, Joanna Dawidowska, Roksana Pilarska, Daria Kuczwalska, Amelia Ludwig, Paulina Saczkowska.
Dziewczęta z „Perles” wytańczyły złoty puchar za choreografię w IFT „Prezencik” oraz srebrny puchar w jazzie. W Elblągu wystąpiły: Magdalena Szkudlarek, Klaudia Romaniuk, Julia Fudala, Zuzanna Przygocka, Patrycja Przychodna, Joanna Dawidowska.
Najmłodsze uczestniczki z zespołu „Tess” zdobyły złoty i brązowy puchar. Wystąpiły w składzie: Carla Orta -Syldatk, Laura Kuczwalska, Julia Fietkiewicz, Kinga Gerdowska, Maja Lange, Weronika Puź.
W solo 9-12 lat, 12-15 oraz pow. 15 lat dziewczęta zdobyły 5 złotych medali (O. Wójcik, W. Wasilewska 3 złote medale, D. Kuczwalska), 6 srebrnych (M. Szkudlarek, O. Wójcik, J. Dawidowska 3 srebrne medale, R. Pilarska), 3 brązowe (W. Bojke, R. Pilarska, P. Przychodna).
Złote medale w prezentacjach na scenie w duetach 9-12 i 12 -15 lat zdobyły: W. Wasilewska i J. Dawidowska w jazzie oraz duet W. Bojke i R. Pilarska za choreografie w stylu taniec współczesny i inne formy tańca. Srebrnymi medalami mogą pochwalić się duety: P. Przychodna i O. Wójcik, J. Dawidowska i W. Wasilewska, Wiktoria Bojke i P. Saczkowska. Brązowy medal zdobył duet M. Szkudlarek i K. Romaniuk.