Drugi rok z rzędu pływaczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 nie mają sobie równych na Pomorzu

Marcin Kapela
Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborku
Drugi rok z rzędu reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 wygrała Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym. Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta, ale nie byłoby sukcesu bez świetnych, indywidualnych wyników.

Organizatorem Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej ponownie była tak szczęśliwa dla naszych pływaczek Kościerzyna. Po roku wróciły do Aqua Centrum, żeby potwierdzić dominację w województwie pomorskim. Tym razem na sukces zapracowała zwycięska sztafeta, a w konkurencjach indywidualnych złoty medal zdobyła Weronika Klejna na 50 m stylem klasycznym, srebro wywalczyła Agnieszka Kurek na 50 m stylem klasycznym, a brązowe medale Simona Trybułowska na 50 m stylem grzbietowym oraz Aleksandra Gliszczyńska na 50 m stylem dowolnym.
Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowały jeszcze: Olimpia Gromulska, Martyna Hallmann, Wiktoria Smolis, Natalia Złoch oraz Małgorzata Wątroba.

- Wszystkie reprezentantki to trenujące albo byłe zawodniczki klubu UKS „Jedynka” Solex Lębork, które pod okiem trenera Dariusza Gromulskiego wykuły mistrzowską formę

- podkreśla nauczyciel wf i opiekun drużyny Mirosław Abraham.
Przypomnijmy, że przed rokiem reprezentacja SP 1 wygrała pierwszą konkurencję zawodów, czyli wyścigi sztafet 8x50m stylem dowolnym, a indywidualnie najbardziej do sukcesu przyczyniła się Gliszczyńska, która wygrała wyścig na 50m klasycznym.