Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Blisko połowa zadania za nimi. Trwają prace przy budowie S-6 na odcinku Leśnice-Bożepole Wielkie -węzeł Leśnice [ZDJĘCIA z DRONA]

Robert Gębuś
Robert Gębuś
Budowa S-6. Węzeł Leśnice
Budowa S-6. Węzeł Leśnice Janusz Częstkowski
Zima nie zatrzymała prac przy budowie drogi S-6 na odcinku Leśnice-Bożepole Wielkie. Prace idą zgodnie z harmonogramem a stopień ich zaawansowania to 40 procent.

Sezon zimowy na budowie S-6 potrwa do 15 marca. Nie wszystkie prace można wykonywać w tym czasie, ale pogoda sprzyja budowlańcom, którzy pracują przy budowie "ekspresówki". W Lęborku na ukończeniu jest obiekt mostowy, intensywne roboty trwają również na planowanych węzłach Leśnice i Bożepole Wielkie.

-Wszystkie prace, które da się wykonywać w zimowych warunkach są oczywiście na bieżąco realizowane

- informuje Mateusz Brożyna, specjalista ds. Komunikacji Społecznej z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Wykonywane są prace w zakresie robót drogowych takich jak wymiana gruntów, wykopy i nasypy, roboty brukarskie, roboty mostowe, betonowanie podpór, zbrojenie i deskowanie gzymsów, szalowanie ustrojów nośnych, deskowanie, zbrojenie, roboty przy ustrojach nośnych w zakresie robót branżowych tj. wykonywanie kanalizacji deszczowej, wodno-kanalizacyjnej, prace przy zbiornikach retencyjnych, przepustach.

-Ponadto na wszystkich stanowiskach zakończyły się już badania archeologiczne

- mówi Mateusz Brożyna.

- Wykonawca nie napotkał żadnych problemów, prowadzone są wszystkie standardowe roboty budowlane realizowane przy tego typu inwestycjach.

Prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem a ich stopień zaawansowania wynosi ponad 40 proc.

Nową S-6 pojedziemy w 2026 roku

22-kilometrowy odcinek S-6 z Leśnic do Bożegopola Wielkiego to najdłuższy fragment "ekspresówki" w województwie pomorskim. Wartość inwestycji, którą realizuje Budimex to ponad 718,6 mln zł. Jednocześnie trwa budowa ostatniego odcinka S-6 ze Skórowa do Bobrownik. 13-kilometrowy odcinek kosztuje 283 199 309,17 zł, wykonuje go spółka Aldesa Construcciones Polska z Warszawy i zostanie wybudowany z betonu. .
Planowana droga ekspresowa S6 ma przebiegać ze Szczecina, gdzie ma połączenie z drogą ekspresową S3, przez Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk do Gdańska, gdzie ma zostać połączona z obwodnicą Trójmiasta. Ma ona duże znaczenie przede wszystkim w skali krajowej, ale i międzynarodowej. Droga ekspresowa S6 skomunikuje województwa zachodniopomorskie i pomorskie z zachodnią granicą.

- Już wszystkie odcinki drogi ekspresowej S6, od końca obwodnicy Słupska do Leśnic są w budowie. To ponad 70 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej. Ta droga ma olbrzymie znaczenie krajowe, ale i ważne międzynarodowe. To droga do autostrady A6, przejścia granicznego w Kołbaskowie. Połączy też porty w Świnoujściu z portami w Gdańsku i Gdyni

- podkreśla Mateusz Brożyna, specjalista ds. Komunikacji Społecznej z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Dzięki budowie tej drogi zostanie skrócony czas przejazdu między aglomeracjami trójmiejską a Szczecinem. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi, jej przepustowość. Wyprowadzony poza miejscowości zostanie ruch tranzytowy.

Całą drogą S6 między aglomeracją trójmiejską a Szczecinem kierowcy pojadą do 2026 roku.

Wkrótce materiał wideo.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto