MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z kwietnia 2024. Zestawienie najważniejszych wydarzeń miesiąca. Zobacz, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Poniatowej najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Artystyczne spotkanie z poezją, fotografią i muzyką w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie. Zobacz zdjęcia”?

Przegląd kwietnia 2024 w Poniatowej: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Artystyczne spotkanie z poezją, fotografią i muzyką w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie. Zobacz zdjęcia

Liryczne spotkanie z poetką Urszulą Katarzyną Bydlińską oraz jej wspaniałą twórczością miało miejsce 26 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie. Spotkanie pod tytułem "Poezja jest kobietą, kobieta jest poezją" było połączeniem promocji tomiku wierszy "Zabłądziłam" Urszuli K. Bydlińskiej oraz wystawą kobiecych portretów autorstwa Agnieszki Bydlińskiej.

📢 Majówka w Krasnymstawie. Główną atrakcją będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor"

Burmistrz Krasnegostawu i Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zapraszają wszystkich na XVII Tradycyjną Majówkę z Karpiem. Majówka odbędzie się 5 maja w Rynku Miejskim w Krasnymstawie. Początek imprezy o godzinie 14.00.

📢 Tak Chełm świętował będzie rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Miejskie obchody związane z 233. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się tradycyjnie mszą świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice NNMP w Chełmie. Następnie uroczystości patriotyczne przeniosą się na Plac Łuczkowskiego.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka maj Poniatowa: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Poniatowej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gmina Hrubieszów na turystycznych szlakach. Warto odwiedzić m.in. dawny gród Wołyń

W Gródku Nadbużnym (gm. Hrubieszów) nadal można oglądać pozostałości grodu zwane "Zamczyskiem" lub "Horodyskiem". To jedno z najciekawszych i najbardziej widowiskowych stanowisk archeologicznych w Polsce. Zbocza tego starego grodziska – zwanego kiedyś Wołyniem - z trzech stron są bardzo strome. Mają imponującą wysokość od 7 aż do 20 metrów. To pobudza wyobraźnię. Nic dziwnego, że wśród okolicznej ludności krąży wiele legend związanych z tym miejscem.

📢 Były życzenia i kwiaty. Anna Mędryk z Hrubieszowa ma sto lat

To była ważna uroczystość. Anna Mędryk z Hrubieszowa obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji wizytę złożyła jej Marta Majewska, burmistrz tego miasta. Nie zabrakło ciepłych słów, życzeń i kwiatów.

📢 Druga tura wyborów samorządowych 2024. Województwo lubelskie z najwyższą frekwencją w Polsce

Na godzinę 12.00 frekwencja w Polsce wyniosła 12,93 proc., natomiast na godz. 17 wzrosła do 33,17 proc. Województwo lubelskie po godz. 17 zajęło pierwsze miejsce w kraju pod względem frekwencji.

📢 Rafał Zwolak: „Razem wygraliśmy Zamość”. W tym mieście dojdzie do zmiany prezydenta (aktualizacja)

„To nie ja wygrałem, a Wy, drodzy Zamościanie, wygrała mądrość wspaniałych ludzi. Razem wygraliśmy Zamość” – czytamy na stronie internetowej Rafała Zwolaka, który startował w drugiej turze wyborów na prezydenta Zamościa. I zwyciężył zdobywając 64,78 proc głosów! On zatem zostanie nowym prezydentem Hetmańskiego Grodu.

📢 Wiosna na zamojskich Plantach. Stąd rozciąga się piękna panorama na dawną twierdzę

Nie brakuje w tej części miasta alejek, ławek i drzew. Są też boiska i place zabawa. Można tam odpocząć, spacerować i podziwiać piękną panoramę Starego Miasta. Zamojskie Planty to teren w sąsiedztwie dawnej twierdzy: na terenach pomiędzy ulicami Peowiaków, Partyzantów i Piłsudskiego. Warto wybrać się tam na spacer.

📢 Zamość grzmiał ze wszystkich dział. Szwedzki „potop”, który rozbił się o forteczne mury

Zamość był uważany za jedną z najpotężniejszych twierdz Rzeczypospolitej. W 1648 r. miasto oparło się nawale Kozaków Bohdana Chmielnickiego, dlatego wieści o klęskach wojsk polskich po kolejnym, tym razem szwedzkim, najeździe oraz kolejnych zdradach możnowładców (np. pod Ujściem) nie wywoływały w mieście paniki. Zamościanie czuli się za potężnymi murami bezpiecznie. 2 sierpnia 1655 r. ordynat Jan „Sobiepan” Zamoyski otrzymał jednak alarmujący list od króla Jana II Kazimierza.

📢 Dłużniów. Wyprawa do największej, drewnianej cerkwi w Polsce. To nasza propozycja na majówkę

Uważa się, że ta budowla o trzech kopułach jest największym, drewnianym obiektem tego typu w Polsce. Cerkiew w Dłużniowie (gm. Dołhobyczów) ma aż 27 metrów wysokości, długość ok. 25 m oraz nawę o szerokości 10 m. Widać ją doskonale z okolicznych pól. A można do niej dojść schodami zakończonymi charakterystycznymi słupami w formie walców przykrytych daszkami.

📢 W Szczebrzeszynie powstanie muzeum poświęcone Zygmuntowi Klukowskiemu. Na razie kupiono kamienicę

Wydano na ten cel 425 tys. zł. (zakupiono także działkę na której stoi budynek). Kamienica w której mieszkał kiedyś doktor Zygmunt Klukowski została właśnie nabyta przez miasto Szczebrzeszyn. Powstanie tam muzeum poświęcone Zygmuntowi Klukowskiemu.

📢 Zamość piękny jest także nocą. Nie brakuje tam tajemniczych mocy i starych opowieści

Stowarzyszenie Turystyka z Pasją organizuje „Nocne zwiedzanie Zamościa”. Przewodnicy w strojach historycznych oprowadzą wówczas chętnych po Hetmańskim Grodzie. Zaplanowano m.in. odwiedziny w fortecznym Bastionie II. Będzie można także spróbować miejscowych specjałów.

📢 Zamość, Roztocze. „Tłumaczenie, że jest bezpiecznie i… pięknie nie zawsze pomaga”. Turystyka w cieniu wojny na Ukrainie

  • Miałem niedawno telefon od pana z Poznania. On pytał czy u nas w Zamościu słychać wybuchy, widać rakiety. Chodziło mu o wojnę na Ukrainie – dziwi się Adam Gąsianowski, właściciel Muzeum Fotografii w Zamościu. - Niektórzy ludzie rzeczywiście są pełni obaw i być może boją się, że Zamość i Roztocze są zbyt blisko toczących się walk. Tłumaczenie, że u nas jest spokojnie, bezpiecznie i… pięknie nie zawsze pomaga. Jednak o tym czy tak naprawdę sezon turystyczny będzie udany zdecyduje wiele czynników.

📢 Wojenna rzeczywistość Zamojszczyzny na muralach i „deskalach” Arkadiusza Andrejkowa

Już wyglądają pięknie, efektownie. W Zaborecznie na Zamojszczyźnie powstają murale stworzone przez Arkadiusza Andrejkowa, artystę-plastyka z Sanoka. Będą one upamiętniać partyzanckie bitwy po Zaborecznem i Różą. Nie są to jednak jedyne prace tego artysty, które zostały stworzone w naszym regionie. Już możemy oglądać całe galerie pod chmurką.

📢 Młodzież ze Szczebrzeszyna pojechała na „wymianę” do Niemiec. Zawiązano wiele przyjaźni

Chodzi o poznanie, zrozumienie i lepszą współpracę młodych Polaków i Niemców. W ramach partnerstwa powiatu zamojskiego i powiatu Schwäbisch Hall realizowany jest „projekt wymiany” uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. dra Z. Klukowskiego ze Szczebrzeszyna ze szkołami partnerskimi ze Schwäbisch Hall i Crailsheim.

📢 Władza kontra prorok, wszędobylski Grzesio i... płacząca na obrazie Madonna

Cuda, prorocy i różne magiczne zdarzenia zawsze wprawiały władze w konsternację. Reagowały na nie wręcz alergicznie: wsadzano ludzi do więzień, urządzano pokazowe procesy, piętnowano ciemnotę ludu. Tak było m.in. podczas słynnego „antypaństwowego cudu” w Lublinie oraz podczas „objawienia się” w podzamojskim Michalowie... proroka Michałka

📢 Sprawdź wyniki wyborów do rady powiatu opolskiego w 2024 roku. Jak głosowano w Twoim powiecie?

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Jak rozłożyły się głosy mieszkańców powiatu opolskiego? Jakie wyniki uzyskali poszczególni kandydaci? Zobacz, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3, 4, 5, 6.

📢 Sprawdź wyniki wyborów do rady powiatu opolskiego. Jak głosowano w Twoim powiecie?

Znamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą jasno wynika, kto uzyskał największe poparcie wyborców w powiecie opolskim. Zobacz, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3, 4. Poznaj wyniki głosowania w wyborach samorządowych do rady powiatu.

📢 Tak prezentują się wyniki głosowania do rady miasta i na burmistrza w gm. Poniatowa w wyborach 2024

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 zostały opublikowane przez PKW. Już wiadomo, ile głosów uzyskali kandydaci na burmistrza gm. Poniatowa i kto z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 zasiądzie w radzie miasta. Poniżej publikujemy szczegółowe rezultaty głosowania. Sprawdź, jakie poparcie uzyskali startujący w wyborach.

📢 „Czyny pokazują jakim się jest człowiekiem”. Rozmowa z Rafałem Zwolakiem, kandydatem na prezydenta Zamościa

W drugiej turze wyborów Rafał Zwolak stanie w szranki z Andrzejem Wnukiem, ubiegającym się o reelekcję prezydentem Hetmańskiego Grodu. To bez wątpienia będzie ważna i emocjonująca rozgrywka.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poniatowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto