Zwycięstwo Pogoni na własnym boisku

źródło:Pogoń Lębork
Pogoń Lębork wygrała ze startem Miastko i została liderem tabeli

Od początku meczu z beniaminkiem z Miastka Pogoń ruszyła do ataku, strzelając łatwo w ciągu kwadransa, między 8 a 23 minutą, trzy gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Mateusz Stankiewicz, Sylwester Ilanz i Rafał Morawski.

Czytaj również:Dyskusja o sztucznej płycie

Gol lidera przyjezdnych Tomasza Ciemniewskiego po nieco ponad pół godzinie przywrócił gościom nadzieję na lepszy wynik, ale na nadziejach się skończyło. W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już goli, choć były ku temu okazje z jednej, jak i z drugiej strony. Pogoń spuściła z tonu a i goście nie mając nic do stracenia zagrali dużo odważniej i kilka razy niepokoili bramkę Skrzypczaka. Ze strony Pogoni najlepszych okazji nie wykorzystał Ilanz, który przegrywał pojedynki z bramkarzem Startu. Po dziewiątej wygranej w tej rundzie, przy remisie Brdy z Piastem, Pogoń po jednej kolejce przerwy wróciła na pierwsze miejsce w Słupskiej Klasie Okręgowej.

Pogoń Lębork - Start Miastko 3:1 (3:1)
bramki: 1:0 Mateusz Stankiewicz (8), 2:0 Sylwester Ilanz (16), 3:0 Rafał Morawski (23), 3:1 Tomasz Ciemniewski (31)
Pogoń: Skrzypczak – Kołucki, Jasiński (kapitan), Kozakiewicz, Haraszczuk (66 Krajnik) – Witkowski, Kalamaszek, Morawski – Stankiewicz, Ilanz, J. Żmudzki (73 Bach)

Start: Dobrowolski – Śliżewski, Goman, Świąder, Miastkowski (85 Mrugała) – R. Breszka (70 Gostomski), Kapica (80 Wolski), Szuta, Ciemniewski, Ł. Mostowski, Mirączka (46 Różański)