Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Z sukcesami wrócili ze „Scholi Cantorum”!

red

Zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku w dniach od 7 do 12 lutego 2017 roku przebywały w Kaliszu na 39. Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. Tegoroczna edycja okazała się dla uczestników MDK szczęśliwa.

Będzie pomnik Sosabowskiego

Zespół Tańca Dawnego „La Danza Antica”, którego opiekunem jest pani Teresa Szczepańska (choreografia, reżyseria, stroje) i Mirosława Grynkiewicz (przygotowanie muzyczne), zdobył: Złotą Harfę Eola w kategorii zespołów kameralnych prezentujących muzykę w powiązaniu z innymi sztukami oraz Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Ponadto „La Danza Antica” zdobywając Złotą Harfę Eola zapewnił sobie udział w przyszłorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu, gdzie wystąpi podczas Koncertu Inauguracyjnego w Kaliskiej Katedrze. Natomiast latem zespół pojedzie do Krakowa na zaproszenie Dyrektor Naczelnej i Artystycznej Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” – Pani Romany Agnel. Dziewięcioosobowe jury przyznało również Nagrody dla instruktorów: Teresy Szczepańskiej i Mirosławy Grynkiewicz za spektakl taneczno-muzyczny „Zatrzymać czas”.
Zespół Muzyki Dawnej „Incantare” pod kierunkiem pani Mirosławy Grynkiewicz zdobył Srebrną Harfę Eola w kategorii zespołów instrumentalnych, Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Nagrodę im. Zofii Rayzacherowej Fundacji „Concert Spirituel”, dzięki której w czerwcu br. zespół będzie mógł wziąć udział w XXIV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie i zostanie zwolniony z kosztów dydaktycznych.

Oprócz zmagań konkursowych, uczestnicy i nauczyciele brali również udział w warsztatach doskonalących z zakresu muzyki, tańca i sztuki prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni artystycznych. W sobotę 11 lutego 2017r. „La Danza Antica” i „Incantare” zaprezentowały się ponownie, tym razem przed szeroką publicznością, na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, gdzie odbywał się Koncert Galowy. Podczas występu przygrywała im ponad 400 osobowa „scholowa” orkiestra.
Głównym organizatorem festiwalu było Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum” w Kaliszu. Patronat nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Kalisza. Jednym z priorytetów festiwalu było rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez praktyczne zapoznanie z kulturą dawnych epok (tańcem, muzyką, sztuką), a także prezentacja osiągnięć i wymiana doświadczeń w dziedzinie wykonawstwa muzyki i tańca dawnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto