Z Lęborka na pływalnie

(aza)
400 młodych pływaków z 27 klubów z Anglii, Szkocji, Francji, Litwy, Łotwy, Niemiec i Polski wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich "Arena", które odbyły się w Bremen.

Znakomitą formę podczas tych zawodów zaprezentowali zawodnicy UKS jedynka Solex Lębork. W dwutygodniowych
zmaganiach na doskonale przygotowanym obiekcie zdobyli łącznie 9 medali, w tym 5 złotych i 4 brązowe.
W roczniku 1991 wśród chłopców Bartłomiej Baranowski wygrał konkurencję, zdobywając złote krążki na dystansach 100 m
stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym (w czasach 1,17,24 i 1,15,75).

Zawodnik ten zajął również trzecie miejsce na 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym (1,06,25 i 1,25,63). Wśród dziewcząt 12-letnich Aleksandra Szyłko zdobyła brązowy medal na 100 m stylem motylkowym w czasie 1,20,68, a Joanna Czechowicz brąz na dystansie 100 m stylem klasycznym (1,27,22).
Dorobek medalowy lęborczan powiększył Mateusz Zawada, który startował w roczniku 1992. W kategorii 11-latków zawodnik ten zdobył trzy złote medale na dystansach 100 m stylami: motylkowym (1,24,03), grzbietowym (1,19,81) i
klasycznym (1,29,11).

- Jestem bardzo zadowolony z postępów sportowych moich podopiecznych - mówi trener Dariusz Gromulski. - Wyniki lęborskich pływaków na arenie międzynarodowej są doskonałą promocją miasta przed wejściem Polski do Unii