Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiemy kto i za ile wybuduje sztuczną płytę

MK
W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z wykonaniem pełnowymiarowego, sztucznego boiska na stadionie miejskim. Znamy już wykonawcę i koszt budowy takiej płyty

W przetargu na wykonanie boiska treningowego o sztucznej nawierzchni o wymiarach gry 68 m na 105 m na Stadionie Miejskim w Lęborku złożono 6 ofert. Jedynym kryterium ich oceny była cena. Wygrała firma Panorama II Gdynia, z ofertą opiewającą na 1 550 808,64 zł.

Czytaj również:Radni przegłosowali budowę sztucznej płyty

- Dofinansowanie może być w wysokości 26,7 procent, resztę dołoży miasto - informuje Romuald Babul, naczelnik Wydziału Gospodarki i Inwestycji w ratuszu miejskim. - Zakończenie prac przewidziano na 30 maja 2013 r., a rozpoczęcie w najbliższych dniach - dodał naczelnik.
Gdyńska firma działa na rynku od 1995 r. W dorobku ma budowę m.in. 45 pełnowymiarowych stadionów do piłki nożnej, 220 Orlików, kilkuset boisk wielofunkcyjnych.

Czytaj również:Miasto chce wymienić nawierzchnię boisk z mączki

Od 2005 r. międzynarodowe organizacje piłkarskie, w tym europejska UEFA, zezwoliły na używanie sztucznej murawy jako powierzchni do gry podczas treningów i meczy. Pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni, które ma zastąpić mocno wyeksploatowaną, boczną, naturalną płytę na miejskim stadionie, a której do tej pory brakowało w Lęborku, także będzie mogło służyć drużynom piłkarskim do rozgrywania ligowych spotkań. Wykonawca boiska został zobowiązany do uzyskania certyfikatu FIFA 1 Star jako kryterium jakości dla ogólnodostępnych boisk piłkarskich. W przypadku tego rodzaju inwestycji do najważniejszych wskaźników jakości należy rodzaj użytego wypełnienia. W tym przypadku będzie to piasek kwarcowy i granulat EPDM.

Być może obok sztucznego boiska powstanie małe boisko naturalne.
- Treningowe boisko trawiaste mogłoby mieć wymiary około 40 na 60 m - informuje Marian Borek, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, które zarządza stadionem. - Jeśli na ten cel miasto przeznaczy odpowiednie fundusze, boisko może być gotowe do korzystania w 2014 r.
Dyrektor Borek informuje także o innych pracach, związanych ze stadionem.
- W październiku wymieniona zostanie frontowa część ogrodzenia stadionu. Zadanie obejmuje budowę nowego ogrodzenia na długości 180 m plus brama wjazdowa i furtka. Koszt robót ok. 60 tys. zł . Planujemy dokończenie wymiany frontowej części ogrodzenia przy bocznej płycie o długości 120 m plus brama.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto