Wielki sukces policjanta z Lęborka w XIX Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych

Policja/insp. Tomasz Kubicki
Nadkomisarz Adam Thiel z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku reprezentował Polskę w XIX Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych. W Rotterdamie naczelnik Wydziału Prewencji zdobył w parze z podinspektorem Maciejem Wojciechowskim (WSPol w Szczytnie) złoty medal drużynowo w biegu przełajowym na 10 km. W zawodach, w których wystartowało 8 tys. funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata, polscy policjanci w 8 startach wywalczyli 7 złotych medali.

Przez 8 dni 8 tys. funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata rywalizowało w Rotterdamie o medale w zakończonych 31 lipca XIX Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych.

Od 2005 w igrzyskach startuje reprezentacja polskiej Policji w lekkoatletyce. W skład reprezentacji polskiej Policji weszli: młodszy aspirant Anna Ficner (KWP we Wrocławiu), inspektor Tomasz Kubicki (KWP w Opolu), podinspektor Maciej Wojciechowski (WSPol w Szczytnie) oraz nadkomisarz Adam Thiel (KWP w Gdańsku).

Każdy z funkcjonariuszy, także Adam Thiel, wielokrotnie zdobywał dla Polski medale na zawodach rangi mistrzowskiej. Tym razem w 8 startach wywalczyli dla Polski 7 złotych medali. Nadkomisarz Adam Thiel z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku wywalczył w parze Maciejem Wojciechowskim złoty medal w biegu przełajowym na 10 km.

Młodszy aspirant Anna Ficner (KWP we Wrocławiu) zdobyła złoto w biegu przełajowym na 5 km i biegu po schodach (44 piętra w czasie 5:09 s, jest aktualną mistrzynią Europy i Polski w tej konkurencji). Podinspektor Maciej Wojciechowski (WSPol w Szczytnie) wywalczył złoty medal indywidualnie w biegu przełajowym na 10 km oraz drużynowo z Adamem Thielem, indywidualnie w biathlonie oraz w drużynie z Tomaszem Kubickim, który również wywalczył złoto indywidualnie w biathlonie.

Dzięki tak udanym startom policyjni biegacze wzbogacili dorobek medalowy reprezentacji polskiej Policji na Światowych Igrzyskach w Rotterdamie, dołączając do funkcjonariuszy startujących w sportach siłowych.

W 2019 r. Adam Thiel wrócił do Lęborka z trzema złotymi medalami XVIII. Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków. W Chinach policjant z Lęborka złote krążki zdobył w biegu przełajowym na 10 kilometrów, 3000 metrów z przeszkodami i na 1000 metrów.

Multimedalista z lęborskiej komendy
Adam Thiel biega, zdobywa medale od 1993 roku. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji. Mimo trudnej i wymagającej służby znajduje czas na codzienne treningi i zdobywanie wielu złotych medali m.in. w Mistrzostwach Polski Policjantów w maratonach, półmaratonach i na dystansie 10 km. W 2010 roku Thiel zdobył wicemistrzostwo Polski w biegu na 100 km, startował też w biegach poza granicami kraju. W 2001 i 2008 roku w Mistrzostwach Świata na Węgrzech (Budapeszt i Siofok) zdobył 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jest również brązowym medalistą w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Europy w Atenach (2002 r.), gdzie wywalczył również 1 miejsce.

W klasyfikacji drużynowej, w Fairfax w Stanach Zjednoczonych, podczas Igrzysk Służb Mundurowych, zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej i pierwsze w drużynowej na dystansie 10 km w przełajach.

25 czerwca 2018 r., w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie Adam Thiel otrzymał srebrną odznakę sprawności fizycznej od Komendanta Głównego Policji za znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach. Trofea zwycięzcom w imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka wręczyli: mł. insp. Dorota Pater - Naczelnik Wydziału Prezydialnego Gabinetu Komendanta Głównego Policji , insp. Tomasz Kubicki- Kierownik Reprezentacji Lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji oraz nadkom. Krzysztof Sowiński, Z-ca Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA.