Weronika Hallmann ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy w pływaniu

red.
Weronika Hallmann na Mistrzostwach Europy juniorów w pływaniu zdobyła srebro na 50 m. stylem klasycznym i była o krok od brązowego medalu na 100 m. klasycznym

Już w pierwszym dniu zawodów w izraelskim Netanya zawodniczka UKS Jedynka MEYN Solex Lębork zdobyła w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym srebrny medal. Nasza zawodniczka w sesji finałowej dwukrotnie poprawiała rekord kraju 17-latek (31.67 w półfinale i 31.55 w finale).

Czytaj również:Rodzina łabędzi na drodze

Niewiele brakowało, a stanęłaby na podium w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym.W czwartym dniu Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu rozgrywanych w Izraelu, Weronika Hallmann, 17-letnia pływaczka UKS 1 MEYN Solex Lębork, zajęła 4. miejsce w wyścigu finałowym, z czasem 1:09.65 s, ustanawiając nowy rekord życiowy. Do brązowego medalu zabrakło jej 6 setnych sekundy.
Trzecie miejsce zajęła zawodniczka Szwecji Hannah Brunzell, druga była Holenderka Tes Scharten, a zwyciężyła Irlandka Mona Mc Sherry.