Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku realizowany jest program rządowy MEN „Za życiem”

Robert Gębuś
Poradnia udziela pomocy dzieciom i rodzinom od chwili wykrycia zagrożenia niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3. roku życia.

Obecnie poradnia oferuje zajęcia z terapii neurologopedycznej, masażu z elementami fizjoterapii, rehabilitacji ruchowej, ogólnorozwojowej, terapii mózgu. Do końca października specjaliści zrealizowali ponad 1300 godzin różnorodnych zajęć.
- Program „Za życiem” realizowany jest w Poradni od maja 2018. Rodzice mają dostęp do specjalistów zgodnie z potrzebami ich dzieci. Są to zajęcia bezpłatne. Aby dziecko mogło korzystać z pomocy w ramach programu, niezbędne jest złożenie wniosku do Poradni (wniosek można wypełnić na miejscu) oraz dołączenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego u dziecka ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu. - mówi dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku Dolores Wasilewska. - Utrudnieniem może być uzyskanie tego zaświadczenia, ponieważ może być ono wystawione przez lekarza, z którym Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej albo lekarza, który jest zatrudniony lub wykonuje zawód w przychodni, z którą NFZ zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, posiadającego specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii.

Czytaj również:W lęborskiej poradni powstała sala integracji sensorycznej

Czytaj również:Sala integracji sensorycznej w Zespole Szkól nr 1

Zobacz wideo:

Dolores Wasilewska podkreśla, że poradnia ma bogata ofertę. - Terapia dostosowana jest do potrzeb konkretnego dziecka, oferujemy stymulowanie polisensoryczne, rozwój umiejętności samoobsługi, stymulowane funkcji odpowiedzialnych za rozwój psychomotoryczny, usprawnianie zaburzonych funkcji, w tym językowych. Rodzicom oferujemy wsparcie psychologiczne w procesie akceptacji niepełnosprawnego dziecka. Pracujemy od poniedziałku do soboty.
Program trwa do końca 2021 roku.Ważne jest, że jeśli rodzice korzystają z zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w placówce niepublicznej w Lęborku, to również mogą zapisać dziecko na zajęcia do Poradni. Mogą uzyskać, zgodnie z rozporządzeniem, dodatkowo 5 godzin wsparcia dla swojego dziecka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto