Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Łebie ratownicy morscy zdali egzamin z Kwalifikowanej Pomocy Przedlekarskiej

Marcin Kapela
Marcin Kapela
W Łebie dobiegł końca trwający przez tydzień kurs Kwalifikowanej Pomocy Przedlekarskiej, w którym wzięło udział 16 członków załóg Brzegowych Stacji Ratowniczych (po dwóch z każdej) i dwóch inspektorów z Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego
W Łebie dobiegł końca trwający przez tydzień kurs Kwalifikowanej Pomocy Przedlekarskiej, w którym wzięło udział 16 członków załóg Brzegowych Stacji Ratowniczych (po dwóch z każdej) i dwóch inspektorów z Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego Sebastian Kluska
W Łebie 18 kursantów z powodzeniem przystąpiło do egzaminu kończącego trwający przez 7 dni kurs Kwalifikowanej Pomocy Przedlekarskiej. W kursie wzięli udział członkowie ośmiu załóg Brzegowej Stacji Ratowniczej i dwóch inspektorów z Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego.

Zdali egzamin z Kwalifikowanej Pomocy Przedlekarskiej

W Łebie dobiegł końca trwający przez tydzień kurs Kwalifikowanej Pomocy Przedlekarskiej, w którym wzięło udział 16 członków załóg Brzegowych Stacji Ratowniczych (po dwóch z każdej) i dwóch inspektorów z Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego. Wszyscy kursanci zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym.

- Kurs został zorganizowany w Brzegowej Stacji Ratowniczej w Łebie pod okiem instruktorów pracujących na co dzień w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego i zakończył się egzaminem państwowym przed komisją lekarską

- informuje Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Z okazji zdanego egzaminu gratulacje złożyli m.in. Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP woj. zachodniopomorskiego i rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Kurs kwalifikowanej pomocy dla ratowników służby SAR z Brzegowych Stacji Ratowniczych został zorganizowany po raz pierwszy po 10 latach przerwy.

- Kurs został zorganizowany dla BSR-ów i MRCK, bo wychodzimy z założenia, że inspektor, który odbiera telefon także znał zasady udzielania pomocy. Podyktowane jest to także trendami w gospodarce morskiej, że służba SAR będzie służbą zdecydowanie udzielającą pomocy medycznej na morzu, a nie tylko różnego rodzaju holowania czy niebezpieczeństw związanych z ruchem statków - podkreśla Sebastian Kluska.

Do zadań Służby SAR należy poszukiwanie i ratowanie każdej osoby znajdującej się w niebezpieczeństwie na morzu, bez względu na okoliczności, w jakich znalazła się w niebezpieczeństwie oraz zwalczanie zagrożeń i zanieczyszczeń olejowych i chemicznych środowiska morskiego.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto