Tygodniowy przegląd prasy (Lębork, 15.08-21.08.2021), poznaj najważniejsze informacje z Lęborka

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.08 do 21.08.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.08 do 21.08.2021 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lęborka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.08 a 21.08.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To dzieje się z naszym organizmem gdy jemy banany. Te osoby koniecznie muszą włączyć je do diety”?

Przegląd tygodnia Lębork od 15.08 do 21.08.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 To dzieje się z naszym organizmem gdy jemy banany. Te osoby koniecznie muszą włączyć je do diety

Banan to jeden z ulubionych owoców zagranicznych w Polsce. Banany to także owoce, które zawierają wiele składników mineralnych i liczne witaminy. Tym razem sprawdzimy co dzieje się z naszym organizmem gdy jemy banany? Kto powinien jeść te pyszne owoce, a kto raczej ich unikać. Zobaczcie.

📢 Lębork. Zenon Laskowik na lęborskich kortach w turnieju deblowym Stanisława Prokopczuka

W sobotnie przedpołudnie (21.08.2021 r.) na lęborskich kortach sympatyk sportu Stanisław Prokopczuk wraz z grupą przyjaciół i sponsorów zorganizowali kolejną edycję deblowego turnieju tenisa ziemnego. Do rywalizacji po raz trzeci przystąpił 76-letni Zenon Laskowik, satyryk, aktor i artysta kabaretowy, twórca słynnego w okresie PRL poznańskiego kabaretu „Tey”.

📢 Lębork. LKB im. Braci Petk przed Klubem 42,2 i Active Age w imprezie KreativSport

Stowarzyszenie Kreativsport Aleksandry i Pawła Mazur oraz Regionalne Centrum Młodzieży byli w sobotnie przedpołudnie (21.08.2021 r.) organizatorami biegu sztafetowego i pikniku lekkoatletycznego na stadionie miejskim.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 15.08-21.08.2021 Lębork: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lęborku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Charbrowo. Reprezentanci Ukrainy najlepsi w VI Magicznym Biegu Przy Pochodniach

W piątkowy wieczór (20.08.2021 r.) o godz. 21 wójt gminy Wicko wystartował w Charbrowie VI Magiczny Bieg Przy Pochodniach. Już w nocnej scenerii trasą liczącą 10 kilometrów najszybciej, bo w 31 minut i 25 sekund pokonał 35-letni Bogdan Semenowych z Ukrainy i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 600 zł. Wśród kobiet otrzymując także premię finansową w tej wysokości zwyciężyła jego rodaczka 31-letnia Valentyna Veretska (35:09). Bieg ukończyło 36 zawodników i 16 zawodniczek.

📢 Nowa Wieś. Radni tną inwestycje, żeby było na boisko w Garczegorzu. Drugim wyjściem kredyt

We wtorkowe popołudnie (17.08.2021 r.) w Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej zebrała się Komisja Budżetu i Rozwoju, żeby zająć się palącym problemem przebudowy boiska piłkarskiego w Garczegorzu. Okazało się, że doszło do błędu projektanta, wskutek czego potrzeba teraz 331 tys. zł na wykonanie prac na boisku. Gmina ustami pełniącego funkcję wójta Mikołaja Bazylego Ochmana zapowiada wprawdzie dochodzenie odszkodowania od firmy projektowej, ale zanim to nastąpi trzeba znaleźć te środki w budżecie albo zaciągnąć kredyt. Sesja Rady Gminy zaplanowana jest na 30 sierpnia.

📢 Lidl, Biedronka i Żabka wycofują lody ze sprzedaży. Nie wolno ich jeść. Są skażone toksycznym związkiem

Lody Gelatelli, Diuna i Augusto są skażone chemicznie. Lidl, Biedronka, Żabka, delikatesy, superkarkety i inne sklepy spożywcze prowadzą akcję usuwania ze sklepów całych partii lodów Augusto i Gelatelli zgodnie z decyzją Głównego Instytutu Sanitarnego. GIS ostrzega przed przed różnymi lodami, które zostały dopuszczone do sprzedaży. Nie wolno ich spożywać - podczas produkcji użyto zanieczyszczonego składnika. Masz takie lody w domu? Sprawdź nazwę, numer partii i datę spożycia.

📢 Bąsewice. Specjalna komisja na miejscu śmiertelnego wypadku, w którym zginął mężczyzna

W czwartek (19.08.2021 r.) w Bąsewicach (gm. Nowa Wieś Lęborska), w miejscu wypadku, w którym zginął 37-letni mężczyzna, spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

📢 Lębork. Bieg sztafetowy i Pasta Party. Zapraszają w sobotę na imprezę sportową z poczęstunkiem

Stowarzyszenie KREATIVSPORT oraz Regionalne Centrum Młodzieży w Lęborku zapraszają w sobotę, 21 sierpnia na bieg sztafetowy i piknik lekkoatletyczny dla rodzin. PASTA PARTY to poczęstunek w formie makaronu dla uczestników biegu oraz osób towarzyszących.

📢 Lębork. Potrącenie kobiety przez pociąg relacji Kraków - Kołobrzeg. Zabrana przez śmigłowiec LPR

W czwartek wieczorem (19.08.2021 r.), przed godziną 21 przy ulicy Kolejarzy w Lęborku pociąg pendolino relacji Kraków - Kołobrzeg potrącił 49-letnią kobietę z Lęborka, która doznała urazów głowy i barku. Została pobrana jej krew do badań. Do szpitala została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

📢 Lębork. Obchodzącym jubileusz półwiecza w małżeństwie burmistrz przekazał medal od prezydenta RP

Państwo Aniuta i Bernard Miotk z domu przy ulicy Gdańskiej obchodzą w tym roku piękny jubileusz 50-lecia małżeństwa. Z tej okazji burmistrz Lęborka Witold Namyślak i sekretarz miasta Marian Kurzydło przekazali "Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" od Prezydenta RP.

📢 Lębork. Medal ministra obrony narodowej dla rodziców za troje ich dzieci w polskim wojsku

Złoty „Medal za zasługi dla obronności kraju” nadał Minister Obrony Narodowej Reginie i Jarosławowi Staniszewskim, których troje dzieci - Aneta, Karol i Kamil - zawodowo służy w polskim wojsku. Uroczystość przekazania miała miejsce w środę, 18 sierpnia w lęborskim ratuszu a medal wręczyli Komendant WKU w Słupsku, ppłk Przemysław Majewski wraz z burmistrzem Witoldem Namyślakiem.

📢 Lębork. Skradziony chłopcu rower policjanci znaleźli w lombardzie. Ujęcie złodzieja kwestią czasu

Lęborscy kryminalni odnaleźli w lombardzie i zabezpieczyli skradziony chłopcu na początku sierpnia rower o wartości 2500 zł. Śledczy ustalili, kto może być odpowiedzialny za jego kradzież. Policja mówi, że zatrzymanie złodzieja to kwestia czasu.

📢 Lębork. Odkryli fundamenty największej z baszt średniowiecznego system obronnego

Jak informuje lęborskie muzeum, prowadzone obecnie prace termomodernizacyjne kamienicy z początków XX wieku przy ul. Przyzamcze 19 przyniosły niezwykłe odkrycie. Odsłonięto dobrze zachowane fundamenty średniowiecznej baszty obronnej w postaci podmurówki wykonanej z głazów narzutowych. Odkryte fragmenty wskazują, że była ona największą ze wszystkich znanych baszt sytemu obronnego Lęborka. Według ryciny Eliharda Lubinusa, która przedstawia najstarszą panoramę miasta Lęborka (z lat 1617 – 1618), baszta przedstawiona jest jako brama z furtą wjazdową na dziedziniec zamkowy.

📢 Spotkanie w starostwie w sprawie rozwoju krwiodawstwa w powiecie lęborskim

Wicestarosta lęborski Edmund Głombiewski spotkał się z Kingą Sass, dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku oraz koordynatorem ds. promocji w RCKiK, Edwardem Müllerem. Rozmowy dotyczyły planów RCKiK w zakresie rozwoju krwiodawstwa w powiecie lęborskim.

📢 Tenis stołowy. Pogonista z brązem mistrzostw Europy. Pogoń rozpocznie na Podkarpaciu

15-letni Alan Kulczycki, który w rozpoczynającym się na początku września sezonie Lotto Superligi zagra w Poltarex Pogoni Lębork, zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów w chorwackim Varażdinie. Pogoniści na inaugurację rozgrywek zagrają w Jarosławiu z Sokołowem S.A., brązowymi medalistami poprzedniego sezonu

📢 Kobiety o tym imieniu są najlepszymi matkami. Zestawienie na podstawie znaczenia imion [22.08.21]

Tym razem przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych mam. Zestawienie powstało na podstawie znaczenia imion. Zobaczcie, które kobiety uznawane są za najlepsze mamy.

📢 Piłka nożna. W drugiej kolejce IV ligi Pogoń i Anioły także bez punktów. Komentarze trenerów

Rozegrana w weekend (14-15.08) druga kolejka IV ligi także nie przyniosła punktów Pogoni Lębork i Aniołom Garczegorze. W Gdańsku nie zagrał nowy napastnik Pogoni Szymon Pawlik, który dzień wcześniej zawarł związek małżeński z Elizą Wasiukiewicz. Młodej Parze życzymy powodzenia na nowej drodze życia. W 3 kolejce Pogoń podejmie w sobotę (godz. 18) Gryfa Wejherowo. O godz. 14 Anioły rozpoczną mecz w Pruszczu Gdańskim.

📢 Lębork. Zapraszają na pierwszy zlot pojazdów zabytkowych, klasycznych i motocykli

Grupa miłośników klasycznej motoryzacji organizuje 5 września I Lęborski Zlot Pojazdów Zabytkowych, Klasycznych i Motocykli. W programie imprezy jest wybór auta Zlotu, konkursy motoryzacyjne czy pokaz ratownictwa drogowego. Organizatorzy zapowiadają także atrakcje dla dzieci. Miejscem wydarzenia będzie Osiedle Sportowa (ulica Stamma).

📢 Powiat lęborski. ZUS przekazał już setki tysięcy zł na "Dobry start" dla naszych uczniów

Blisko 49 mln zł trafiło w ramach programu "Dobry start” na konta rodziców i opiekunów dzieci z Pomorza. Wypłacone do tej pory świadczenia obejmują prawie 163 tys. dzieci. Wnioski o świadczenie można składać do 30 listopada 2021 r. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. Ilu uczniów ze szkół w powiecie lęborskim już skorzystało i na jaką kwotę?

📢 Takie kwoty będą wypłacane w ramach czternastych emerytur. Zobacz, ile dostaniesz jesienią [woty]

Takie kwoty będą wypłacane w ramach czternastych emerytur. Jesienią tego roku seniorzy otrzymają kolejne dodatkowe świadczenie. Są jednak specjalne zasady przyznawania czternastej emerytury. Kto dostanie pieniądze i na jaką kwotę może liczyć? Przedstawiamy szczegóły, dotyczące przyznawania "czternastki".

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie