Tygodniowy przegląd prasy (Lębork, 12.09-18.09.2021), poznaj najważniejsze informacje z Lęborka

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lęborka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lęborka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lęborka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.09 a 18.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Arek pokazuje jak walczyć z niepełnosprawnością. Można mu w tym pomóc!”?

Przegląd tygodnia Lębork od 12.09 do 18.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Arek pokazuje jak walczyć z niepełnosprawnością. Można mu w tym pomóc!

Od 19 lat Arek Gołąbowicz rozstaje się z wózkiem inwalidzkim tylko wtedy, kiedy przenosi się na łóżko, bardzo często szpitalne. To połowa jego 38-letniego życia, wypełnionego walką o każdy dzień. Pokazuje w nim, że chociaż jest częściowo sparaliżowany i ma amputowaną nogę, to przy wsparciu ludzi dobrej woli, potrafi w życiu dojść dalej i szybciej niż niejeden zdrowy człowiek. Jest świetnym stolarzem, w swojej altanie buduje nie tylko karmniki i budki lęgowe a niedawno na przystosowanym do startów, napędzanym rękami, rowerze wygrał biegu w Obliwicach dla osób niepełnosprawnych. Zanim wystartuje ponownie, czeka go kolejna operacja.

📢 Zakończenie sezonu w Porcie Jachtowym w Łebie. 18 września zagra Detko Band

W Porcie Jachtowym w Łebie, w sobotę, 18 września na zakończenie sezonu zagra Detko Band i Krzysztof Piechota-Kubryk. Rozpoczęcie imprezy o godz. 15.00.

📢 Dzień Sybiraka. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Zesłańców Sybiru

W dniu 17 września br. przy Pomniku Zesłańców Sybiru odbyły się jak co roku uroczystości upamiętniające Światowy Dzień Sybiraka oraz pamięć o tragicznych wydarzeniach z 17 września 1939 roku -agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

Tygodniowa prasówka 12.09-18.09.2021 Lębork: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lęborku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Powiat głębiej sięgnie do kieszeni. Adaptacja budynku przy Okrzei na potrzeby CUS o ponad 2 mln zł droższa

Powiat lęborski podjął decyzje o zwiększeniu środków na adaptacje budynku przy Okrzei na potrzeby Centrum Usług Społecznych. Najtańsza oferta na realizację tej inwestycji wynosiła ok. 6,5 mln zł i była wyższa o ok. 2 mln zł od zaplanowanej.

📢 Patryk Klamrowski z Agoga Gym z Pucharem Polski w kickboxingu w formule Kick Light

Patryk Klamrowski. 11-latek z klubu Agoga Gym Lębork, zwyciężył w Pucharze Polski Kadetów w formule Kick Light. To już 7 start Patryka w tym roku i kolejne zwycięstwo.

📢 Pani Helena Kindler skończyła 100 lat. Jubilatkę odwiedzili miejscy urzędnicy

100 lat skończyła Pani Helena Kindler, od 1946 roku mieszkanka Lęborka. "Okrągły" jubileusz był okazją do rodzinnego świętowania, oraz do wizyty u Jubilatki burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławy Gaffke. Goście złożyli Pani Helenie życzenia, przekazali kwiaty i jubileuszowy prezent oraz zaśpiewali „200 lat”. Jubilatka urodziła się 16 września 1921 roku w Krzemienicy k. Łańcuta (obecnie woj. podkarpackie). Do Lęborka sprowadziła się w roku 1946. W trakcie swojego życia doczekała się 5 dzieci, 6 wnuków i 4 prawnuków.

📢 Ceny ogrzewania w Lęborku biją po kieszeni. Od października będzie drożej aż 22-procent!

Od 1 października b.r. o blisko 22 proc. wzrośnie cena ciepłej wody dostarczanej do lęborskich mieszkań przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Tak drastyczna podwyżka spadła na mieszkańców jak grom z jasnego nieba bo pismo w tej sprawie trafiło do nich 10 września. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej tłumaczy tę decyzję lawinowo rosnącymi cenami węgla i emisji CO2.

📢 “Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX wieku” - koncert

Lęborskie Centrum Kultury “Fregata” zaprasza na koncert “Wysocki, Okudżawa - dwaj najwięksi bardowie XX wieku” w wykonaniu zespołu Piramidy. To wyjątkowe muzyczne wydarzenie poświęcone dwóm największym bardom XX wieku, Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie, odbędzie się 21 października 2021 roku w Sali Kina “Fregata” w Lęborku przy ulicy Gdańskiej 12. Początek o godzinie 19:00.

📢 Harcerze z Lęborka z fundacją BKG aktywizowali seniorów z gmin Cewice i NWL

W projekcie wzięło udział 35 seniorów, którzy mieli okazję wziąć udział w bardzo rozmaitych warsztatach. Ćwiczyli zdolności manualne i koncentrację podczas zajęć artystycznych, gdzie m.in poznali metodę decoupage ozdabiając herbaciarki i stworzyli własne obrazy. Dowiedzieli się wiele na temat żywienia na warsztatach z dietetykiem, poprawili swoją sprawność ruchową podczas zajęć tanecznych, gimnastycznych i rehabilitacyjnych oraz skorzystali z zajęć technologicznych.

📢 Piknik Zdrowia przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lęborku

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowano Piknik Zdrowia. Co godzinę nowa grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach z siatkówki i koszykówki, walczyła w sumo czy grała w twistera.

📢 Setki dzieci ze szkół podstawowych powiatu lęborskiego wzięło udział w zawodach "Orlen -z podwórka na bieżnię”

Stadion w Lęborku dosłownie pękał w szwach. Kilkuset uczniów i uczennic z klas 4-6 wzięło udział w zawodach z cyklu "Orlen-z podwórka na bieżnię". Gry, zabawy i sportowe zawody poprowadzili znani lekkoatleci i komentatorzy królowej sportu: Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.

📢 Młodzież ze stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych odwiedziła Lębork

Grupa młodzieży i dzieci wraz z opiekunami z „Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie” Koło w Skarszewach”, odwiedziła Urząd Miejski w Lęborku.

📢 Zbigniew Rudyk zawiesił członkostwo w klubie PiS po tym jak szef PiS w powiecie został członkiem rady nadzorczej miejskiej spółki

Zbigniew Rudyk, radny miejski zawiesił swoje członkostwo w klubie radnych PiS w proteście, przeciwko przyjęciu przez szefa powiatowych struktur PiS stanowiska w radzie nadzorczej lęborskiego ZKM. Zdaniem radnego, takie działanie pachnie polityczną korupcją. Witold Namyślak, burmistrz Lęborka twierdzi, że powołał członka opozycji do rady nadzorczej by ten pełnił ten pełnił funkcję kontrolną i patrzył władzom spółki na ręce. - Podpowiadam pana kolegom z rządu, żeby to samo zrobili w spółkach Skarbu Państwa w całej Polsce - ripostował burmistrz Lęborka.

📢 Błażej Frączak z LKB im. Braci Petk wicemistrzem Pomorza U-14 w biegu na 1000 metrów

Błażej Frączak z LKB Braci Petk w Lęborku zajął 2 miejsce w biegu na 1000 metrów podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Słupsku w kategorii wiekowej U-14. Świetnie spisał się także Konrad Metera, który na tym samym dystansie i w tej samej kategorii wiekowej zajął 5 miejsce.

📢 Sukces sportowej rodziny Pobłockich podczas 59 Biegu Westerplatte

Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork) zajął czwarte miejsce w 59 Biegu Westerplatte i pierwsze miejsce w kategorii M-55. Wśród kobiet pierwsza pokonała metę biegu Katarzyna Pobłocka-Głogowska, córka Piotra Pobłockiego, zwycięzcą został...jej mąż, Adam Głogowski, zięć Piotra Pobłockiego, a w kategorii K-50 drugie miejsce zajęła Bożena Pobłocka, żona Piotra Pobłockiego i radna miejska w Lęborku.

📢 Te kudłate i łaciate, czyli zajęcia w Bibliotece Szkolnej w Wicku o psach w literaturze

Uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku odwiedzili swoją szkolną bibliotekę, aby na początku roku szkolnego wziąć udział w zajęciach o psich bohaterach literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Pretekstem do spotkania w bibliotece była lektura, której omówienie za moment czeka drugoklasistów, czyli książka Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”.

📢 Szczepionki przeciw COVID-19 mają nowe skutki uboczne. Europejska Agencja Leków zaktualizowała listę AstraZeneca i Johnson&Johnson

Nie tylko zakrzepica, zatorowość czy wstrząs anafilaktyczny, ale także zespół Guillaina-Barrego czy powiększenie węzłów chłonnych. Europejska Agencja Leków (EMA) zaktualizowała listę niepożądanych odczynów poszczepiennych występujących po podaniu dwóch spośród czterech dostępnych na polskim rynku preparatów przeciw COVID-19. Chodzi dokładnie o skutki uboczne, jakie mogą wywoływać specyfiki firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. Szczepionki przeciw COVID-19 to jednak wciąż jedyna broń, jaką mamy przeciw SARS-CoV-2. A na ponad 36 mln wykonanych w Polsce iniekcji inspektorzy sanitarni odnotowali dotąd tylko 15 tys. 115 powikłań. Na co uważać po podaniu szczepionki, podpowiadamy w galerii.

📢 Powstaje parking przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Mireckiego trwa budowa dużego parkingu. W ramach parkingowej inwestycji uporządkowano przyszkolny plac wytyczając na nim drogę dojazdową z kostki betonowej z odwodnieniem i 32 miejsca postojowe. Będą one utwardzone płytami typu MEBA.

📢 Dożynki powiatowe w Cewicach. Podziękowania dla rolników w atmosferze dobrej zabawy

Dopisała pogoda, frekwencja a dożynkowa scena po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wreszcie tętniła życiem. Podczas powiatowego Święta Plonów na stadionie Leśnika w Cewicach wszyscy bawili się doskonale. Nie zabrakło władz samorządowych i posłów na sejm RP, którzy podziękowali rolnikom za ich trud.

📢 Muzeum w Lęborku zaprasza na wystawę "Cud-miód. Posmakuj darów lata" w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

W dniach 18 - 19 września 2021 r. w godz. 11.00 - 16.00 w Baszcie nr 27 w Lęborku przy ulicy Basztowej z okazji Europejskich dni Dziedzictwa będzie można obejrzeć wystawę "Cud-miód. Posmakuj darów lata" poświęconą pszczelarstwu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Były poseł PO przechodzi do Hołowni

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie