Tygodniowy przegląd prasy 19.12.2021: Lębork, 12.12-18.12.2021. Poznaj najważniejsze informacje z Lęborka

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lęborka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Lęborka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lęborka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.12 a 18.12.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lębork. W niedzielę w SP8 świąteczny koncert z kiermaszem. Dochód na budowane hospicjum”?

Przegląd tygodnia: Lębork, 19.12.2021. 12.12 - 18.12.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lębork. W niedzielę w SP8 świąteczny koncert z kiermaszem. Dochód na budowane hospicjum

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku i Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne zapraszają na organizowany w niedzielę (19 grudnia) świąteczny koncert połączony z kiermaszem. Dochód z imprezy zostanie przekazany na budowane w Pogorzelicach hospicjum stacjonarne. Początek wydarzenia w szkole o godz. 15.

📢 Lębork. Miasto otrzymało miliony na budowę tanich mieszkań z opcją dojścia do własności

Miasto Lębork ponad 8 mln złotych na realizację nowego programu budownictwa mieszkaniowego dla mieszkańców Lęborka. W najbliższych latach w ramach Programu Wspierania Społecznego Budownictwa Czynszowego realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Lęborku powstanie 100 nowych, tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. W 2022 roku w ramach programu mieszkań na wynajem planowane jest rozpoczęcie budowy czterech budynków wielorodzinnych. Oddanie lokali mieszkalnych odbędzie się w latach 2023 i 2024.

📢 WIOŚ ukarał firmę z Kamieńca dwiema karami po milion zł za składowanie odpadów tekstylnych. Jedną z nich już cofnął GIOŚ

Dwie kary po milion złotych kar nałożył WIOŚ na firmę Biofuel International z Kamieńca m.in. za przetwarzanie odpadów tekstylnych bez zezwolenia. Spółka się odwołała i jedną z tych kar GIOŚ już uchylił, podobnie jak decyzję nakazującą wstrzymanie działalności. Spółka twierdzi, że tekstylia zgromadzone w pryzmach to nie odpady tylko wybrakowana odzież, którą planowano posortować a potem sprzedać lub przekazać. Jednak zanim to nastąpiło wybuchł pożar. A potem drugi i trzeci.

Tygodniowa prasówka 19.12.2021: 12.12-18.12.2021 Lębork: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lęborku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Drogi zamknięte i wyznaczone objazdy. W Kamieńcu nadal trwa akcja gaszenia pożaru

Od wtorkowego wieczoru (14 grudnia) trwa walka strażaków z trzecim w ostatnich tygodniach, ale największym pożarem na składowisku materiałów tekstylnych w Kamieńcu (gm. Cewice). Ze względu na trwającą akcję gaśniczą w do odwołonia zamknięte zostały Droga Wojewódzka nr 212 na odcinku Cewice - Kamieniec oraz droga powiatowa na odcinku Cewice - Siemirowice (jednostka wojskowa). Podajemy, którędy wyznaczono objazdy.

📢 Kierowca jechał wężykiem. Miał 3 prom. w wydychanym powietrzu

2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata, to kara jaka grozi 31-letniemu obywatelowi Ukrainy, który prowadził mercedesa w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Tej samej kary prawdopodobnie nie uniknie 18-latek podejrzewany o prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających. Z kolei 32-latek, zatrzymany wczoraj do kontroli drogowej, odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu

📢 Lębork. 80-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego

Przed godziną 11 na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego została potrącona 80-letnia kobieta, która z urazem nogi została zabrana do szpitala. 60-letni kierujący Suzuki prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa. Obecnie w miejscu zdarzenia obowiązuje ruch wahadłowy, którym kieruje policjant.

📢 Ruszyły szczepienia dzieci w punkcie szczepień w przychodni przy lęborskim szpitalu

W punkcie szczepień POZ przy SPS ZOZ (ul. Węgrzynowicza 13) rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 10:00 szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 roku życia przeciw COVID-19. Z tej okazji burmistrz Lęborka Witold Namyślak i sekretarz miasta Marian Kurzydło przekazali dla szczepiących się dzieci drobne upominki - sto skarbonek świnek z logo miasta. Skarbonki przekazane zostały na ręce Koordynator Szczepień - Anny Kalisz-Szyszki.

📢 Wojewoda zajął się sprawą pożaru w Kamieńcu. Zwołał Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego

Trzeci i największy z pożarów materiałów tekstylnych w Kamieńcu był powodem zwołania przez wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha czwartkowego (16.12) posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wśród uczestników posiedzenia był starosta lęborski, wójt gminy Cewice i komendant powiatowy Policji w Lęborku.

📢 "M jak miłość". Barbara Kurdej-Szatan wróciła na salony! Ludzie zapomną o jej skandalicznym wpisie?

Barbara Kurdej-Szatan po kryzysie wizerunkowym postanowiła wrócić na salony. Ludzie zapomną o skandalicznym wpisie byłej gwiazdy "M jak miłość"? Zobaczcie, jak teraz prezentuje się aktorka!

📢 Pożar zniszczył mieszkanie w Rekowie. Matka z dwójką dzieci potrzebuje pomocy

W budynku wielorodzinnym w Rekowie Lęborskim spłonęła kotłownia jednego z mieszkań a zniszczeniu uległo wyposażenie domu. Kobieta z dwójką kilkuletnich dzieci straciła niezbędne rzeczy, które zostały nadpalone bądź zalane wodą. Lokal nie nadaje się obecnie do zamieszkania i wymaga generalnego remontu. Dla rodziny ruszyła zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. .

📢 Kamieniec (gm. Cewice). Mija druga doba walki z największym pożarem. Zamknięte drogi

Od wtorkowego wieczoru (14 grudnia) trwa walka kilkudziesięciu zastępów straży pożarnej z trzecim w ostatnich tygodniach, ale największym pożarem na składowisku materiałów tekstylnych w Kamieńcu (gm. Cewice). Strażaków z powiatu lęborskiego wspierają jednostki już nie tylko z województwa pomorskiego, ale także z Torunia i Olsztyna. Z powodu silnego zadymienia policja zamknęła ruch na Drodze Wojewódzkiej 212.

📢 Lębork. Próbował ukraść perfumy z drogerii. Powstrzymywany groził kierowniczce zabiciem

Kara dwóch lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi zatrzymanemu we wtorek (14 grudnia) przez policjantów podczas próby kradzieży perfum. Mężczyzna, któremu pracownicy drogerii uniemożliwili ucieczkę, groził kierowniczce sklepu pozbawieniem życia.

📢 Lębork. Pensjonariusze DPS 1 otrzymali świąteczne prezenty od dzieci z Przedszkola nr 5

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z Przedszkola nr 5 w Lęborku i ich i rodzice wzięli udział w zbiórce podarunków dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Lęborku. Przy bardzo dużym zaangażowaniu społeczności przedszkola udało się stworzyć 89 paczek, które w poniedziałek (13.12) zostały przekazane domownikom DPS przy ulicy Stryjewskiego.

📢 Gwiazdy, które mają domy za miastem. Zobaczcie, jak mieszkają!

Azyl, twierdza, oaza spokoju, własne miejsce na ziemi - taki powinien być dom. Bezpieczny, przytulny, nasz. Dla znanych osób, które na co dzień wiodą intensywne życie w blasku fleszy, posiadanie własnego domu, z dala od miejskiego gwaru, to jedno z podstawowych marzeń. Zobaczcie, jak za miastem mieszkają gwiazdy!

📢 Miasto wystawiło ich cierpliwość na ciężką próbę. Mieszkańcy 14 lat czekają na remont łącznika przy ul Kossaka

Od 2007 roku mieszkańcy ulicy Kossaka czekają na przebudowę gruntowego łącznika do ulicy Skarżyńskiego. Twierdzą, że miasto obiecało im asfaltową drogę, ale lata mijają a oni grzęzną w dziurach i błocie. Magistrat zapewnia, że zaplanowano środki na tę inwestycję i w przyszłym roku droga będzie zrobiona.

📢 Lębork. Karetka zabrała rowerzystkę, która potem zmarła. On został z jej rowerem i zakupami

Do naszej redakcji przyszedł z niecodzienną historią mieszkaniec z ulicy Wojska Polskiego w Lęborku, który poprosił nas o pomoc. Prawie miesiąc temu przed jego domem zasłabła rowerzystka, która wiozła zakupy. Podejrzewał udar i wezwał do niej karetkę pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala. Przyjechała też policja, ale rower z zakupami miał czasowo on przechować, co też uczynił licząc, że to długo nie potrwa. Minął jednak blisko miesiąc. Żywność zdążyła się zepsuć i musiał ją wyrzucić. Po naszej interwencji po rower miał zgłosić się jeszcze dziś dzielnicowy. Jak się okazało kobieta nie żyje i policja szuka obecnie kontaktu z jej rodziną.

📢 „Raduj się świecie” - koncert świąteczny w Kinie „Fregata”

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza w niedzielę , 19 grudnia 2021 roku, do Kina „Fregata” na koncert świąteczny pod tytułem „Raduj się świecie”. Początek o godzinie 18:00.

📢 Najtańsze dwa pokoje od dewelopera – ile dziś kosztuje takie mieszkanie? Sprawdzamy ceny nieruchomości

Ile trzeba dziś mieć w portfelu, by kupić najtańsze nowe dwupokojowe mieszkanie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Trójmieście? A jak sytuacja wygląda w Gliwicach lub Jaworznie? Na te pytania odpowiedzieli deweloperzy, my zaś prezentujemy przegląd cen w galerii.

📢 Lębork. Od jutra przy szpitalu ruszają szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 roku życia

Od czwartku (16 grudnia) w punkcie szczepień POZ przy SPS ZOZ w Lęborku rusza szczepienie dzieci w wieku od 5 do 11 roku życia przeciw COVID-19. Skierowanie na szczepienie dzieci z tej grupy wiekowej jest wystawiane automatycznie z chwilą ukończenia przez dziecko 5 r.ż.

📢 Lębork. Przedszkole nr 9 pierwszym w powiecie z certyfikatem Przedszkola Daltońskiego

Przedszkole nr 9 przy ulicy Mireckiego zostało pierwszą placówką w powiecie lęborskim, które może pochwalić się certyfikatem Przedszkola Daltońskiego. Informuje o tym także uroczyście odsłonięta (14.12) tablica informującą o certyfikacji placówki do realizowania w niej edukacji wg Planu Daltońskiego. W uroczystości prowadzonej przed dyrektor Przedszkola nr 9 Ewę Hałas uczestniczyli starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku Delegatura w Słupsku Beata Sobańska-Zając, Sekretarz Miasta Marian Kurzydło oraz dyrektorzy wszystkich publicznych przedszkoli w Lęborku i przedstawiciele Rady Rodziców.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie