Triathlon. Mistrzyni Polski z Lęborka

rak
Zawodnicy Lęborskiego Towarzystwa Sportowego. Od lewej: Michał Kubiak, Małgorzata Gleske i Piotr Mondre.
Małgorzata Gleske z Lęborka została mistrzynią Polski w triathlonie olimpijskim w swojej kategorii wiekowej - F5. Zawody odbyły się 5 sierpnia w Górznie (woj. kujawsko-pomorskie).

Małgorzata Gleske z Lęborka została mistrzynią Polski w triathlonie olimpijskim w swojej kategorii wiekowej - F5. Zawody odbyły się 5 sierpnia w Górznie (woj. kujawsko-pomorskie). Razem z Małgorzatą startowała dwóch innych zawodników z Lęborskiego Towarzystwa Sportowego: Piotr Mondre i Michał Kubiak.

- Gosia traithlon trenuje od ponad roku - mówi Piotr Mondre. - Mistrzostwo w Górznie to jej kolejny tytuł w tym roku. Kilkanaście dni wcześniej zdobyła wicemistrzostwo w triathlonie na odcinku sprinterskim.

Triathlon rozgrywany jest na czterech różnych dystansach: sprinterskim, olimpijskim, średnim i długim. W Górznie zawodnicy przepłynęli 1500 m, rowerem przejechali 40 km oraz przebiegli 10 km.
- Każdy odcinek trasy był mierzony geodezyjnie - mówi Mondre. - Na nogach mieliśmy czujniki elektroniczne, które mierzyły czas. Organizacja zawodów była wręcz wzorowa.

Czas, w jakim pokonała dystans Małgorzata Gleske, wyniósł 3 godz., 2 min. i 1 sek. Panowie osiągnęli czas 2 godz. i 29 min.