Tenis stołowy. Sukces Adama Dosza z Poltarex Pogoni Lębork w mistrzostwach Polski

Adam Dosz, zawodnik Poltarex Pogoni Lębork, w parze z bratem Sławomirem Doszem zdobył brązowy medal w grze podwójnej 89 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym. W walce o finał ulegli 1:3 (8,-9,-8,-13) parze Robert Floras (Polonia Bytom)/Daniel Bąk (Orlicz Suchedniów).

W Arłamowie Adam Dosz był jedynym zawodnikiem reprezentującym Poltarex Pogoń Lębork. Najlepiej wypadł w grze podwójnej. W parze ze swoim bratem Sławomirem (Gorzovia Gorzów) w I rundzie pokonali 3:2 (-8,5,-9,10,7) parę Michał Galas (LZS Kujakowice)/Maciej Karmoliński (Bronowianka Kraków).

W II rundzie odprawili 3:2 (-6,7,-9,12,6) parę klubową Olimpii Grudziądz Marco Golla/Jan Zandecki.

W ćwierćfinale spotkali się z parą Filip Szymański (Polonia Bytom)/Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Maz.) wygrywając 3:1 (8,-4,9,11) i tym samym awansowali do półfinału mistrzostw Polski.

W walce o finał ulegli po zaciętej grze parze Robert Floras (Polonia Bytom)/Daniel Bąk (Orlicz Suchedniów) 1:3 (8,-9,-8,-13). W finale para Robert Floras/Daniel Bąk wygrała z parą 3:0 (3,5,8) Tomasz Lewandowski/Piotr Chodorski. Brązowe medale wywalczyli Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski oraz Adam Dosz i Sławomir Dosz.

W grze indywidualnej reprezentant Pogoni był rozstawiony z 16 numerem i I rundę miał wolną.

W II rundzie trafił na Samuela Kulczyckiego, któremu uległ 1:4 (-7,12,-5,-8,-5) i odpadł z turnieju singlowego, zajmując miejsce 17-32. Indywidualnym Mistrzem Polski Seniorów został Samuel Kulczycki (gra w Niemczech), który w finale pokonał 4:2 (9,-10,6,6,-10,5) Roberta Florasa (Polonia Bytom). Brązowe medale wywalczyli Patryk Chojnowski i Miłosz Redzimski.

W I rundzie gry mieszanej w parze z Alicją Łebek (Chrobry Międzyzdroje) mieli wolny los. W II rundzie pokonali 3:2 (-7,-7,9,8,4) parę Julia Szymczak(AZS UE Wrocław)/Jan Zandecki (Olimpia Grudziądz).

W walce o ćwierćfinał ulegli 1:3 (8,-7,-3,-7) późniejszym zwycięzcom Katarzynie Węgrzyn (AZS UE Wrocław)/Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) i zajęli miejsce 9-16. W grze mieszanej Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn pokonali 3:1 (5,-6,7,7) Tomasza Lewandowskiego i Paulinę Krzysiek. Brązowe medale wywalczyli Jakub Perek i Natalia Bajor oraz Robert Floras i Anna Węgrzyn.