Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Liczby Avogadro w II Liceum Ogólnokształcącym. Wykład, quiz i pokazy studentów z politechniki

Marcin Kapela
Marcin Kapela
W czwartek, 6 lutego uczniowie klas biologiczno-chemicznych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Wojtyły oraz zaproszeni uczniowie ósmych klas z kilku lęborskich szkół wzięli udział w obchodach Święta Liczby Avogadro. Trwający półtorej godziny wykład pt. "Zmierzyć, zważyć, zobaczyć atomy i cząsteczki" przedstawił mgr inż. Antoni Konitz, opiekun koła studentów chemików na Politechnice Gdańskiej. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie, w którym troje najlepszych zostało nagrodzonych. Na koniec uczestnicy podziwiali pokazy chemiczne przeprowadzone przez studentów z politechniki. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Erasmus+", którego opiekunem jest Edyta Podolak, nauczycielka chemii. Wydarzenie przygotował też Bogdan Złoch, nauczyciel fizyki.

W czwartek, 6 lutego uczniowie klas biologiczno-chemicznych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Wojtyły oraz zaproszeni uczniowie ósmych klas z kilku lęborskich szkół wzięli udział w obchodach Święta Liczby Avogadro.
Trwający półtorej godziny wykład pt. "Zmierzyć, zważyć, zobaczyć atomy i cząsteczki" przedstawił mgr inż. Antoni Konitz, opiekun koła studentów chemików na Politechnice Gdańskiej. Przedstawił m.in. życiorys włoskiego naukowca Amedeo Avogadro, narodziny liczby Avogadro (1909 r.), budowę atomu. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Erasmus+".

- Wydarzenie zorganizowaliśmy pod hasłem „Święto Liczby Avogadro” w ramach projektu „Erasmus+Mobilność”, który realizujemy w naszej placówce

- mówi Edyta Podolak, nauczycielka chemii.

- Postanowiliśmy chemiczno - fizycznie uczcić ten dzień, przygotowując wykłady tematyczne, zabawę w postaci quizu i doświadczenie chemiczne, przygotowane przez studentów naukowego koła chemicznego Politechniki Gdańskiej. Wykład dotyczący liczby Avogadro oraz budowy atomów, ich wielkości oraz cząsteczek przygotował wykładowca z Politechniki Gdańskiej, opiekun koła naukowego chemików. Studenci to młodzież, która zaangażowana jest w takie chemiczne wydarzenia i chcieliby pokazać ciekawe doświadczenia, których normalnie nigdzie nie jesteśmy w stanie zobaczyć, jak zabawa z ciekłym azotem i inne ciekawe doświadczenia.Na sali byli uczniowie klas biologiczno-chemicznych I, II i III oraz zaprosiliśmy uczniów ze szkół podstawowych, z klas ósmych, którzy zainteresowani są kontynuacją edukacji na poziomie szkoły średniej.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto