Sukces sportowej rodziny Pobłockich podczas 59 Biegu Westerplatte

Robert Gębuś
Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork) zajął czwarte miejsce w 59 Biegu Westerplatte i pierwsze miejsce w kategorii M-55. Wśród kobiet pierwsza pokonała metę biegu Katarzyna Pobłocka-Głogowska, córka Piotra Pobłockiego, zwycięzcą został...jej mąż, Adam Głogowski, zięć Piotra Pobłockiego, a w kategorii K-50 drugie miejsce zajęła Bożena Pobłocka, żona Piotra Pobłockiego i radna miejska w Lęborku.

59 Bieg Westerplatte okazał się wielkim sukcesem sportowej rodziny państwa Pobłockich. Wśród mężczyzn w kategorii M-55 Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork) nie miał sobie równych i pokonał 10-kilometrową trasę w czasie 34 min. 25 sek. Ten wynik dał mu 4 miejsce w klasyfikacji generalnej i do podium zabrakło mu 25 sek.

- To był trudny bieg, ponieważ cały dystans biegliśmy pod wiatr. Tak jak każdego roku zwykle ten wiatr pomagał, tak teraz był przeciwny

- mówi Piotr Pobłocki.

- Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku, tym bardziej, że to nie pierwszy nasz sukces w tym roku.

W biegu zwyciężył zięć Piotra Pobłockiego, Adam Głogowski (ATC - Cargo Team / UKS - EKONOMIK Maratończyk Lębork), który uzyskał rezultat 31 min. 58 sek. Wśród kobiet tryumfowała Katarzyna Pobłocka-Głogowska (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork), córka Piotra Pobłockiego i żona Adama Głogowskiego, która przybiegła na metę w czasie 38 min 4 sek.
Drugie miejsce w kategorii wiekowej M-50 zajęła Bożena Pobłocka (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork), żona Piotra Pobłockiego, która pokonała 10-kilometrową trasę w czasie 44 min. 52 sek.
UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork szykuje się do Mistrzostw Polski w Bydgoszczy, które odbędą się już w najbliższy piątek.- Będziemy chcieli przywieźć z tych zawodów medal, ale jak to w sporcie, nie wiadomo co może się zdarzyć - mówi Piotr Pobłocki.