Strzelectwo sportowe. Sukces Adrianny Pakieły w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Lider - Amicus Lębork
W zakończonych w niedzielę Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym znakomicie spisała się Adrianna Pakieła, która stanęła na najwyższym stopniu podium w pistolecie pneumatycznym. Klub Lider - Amicus Lębork reprezentowało w Bydgoszczy 6 zawodniczek.

Na strzelnicy bydgoskiego Zawiszy rywalizowało o medale blisko 100 zawodników w najmłodszej kategorii wiekowej z czterech województw - zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego.

W Bydgoszczy klub Lider - Amicus reprezentowało 6 zawodniczek. Znakomicie spisała się Adrianna Pakieła, która z wynikiem 358 punktów zdobyła złoty medal w pistolecie pneumatycznym. Drugie miejsce zajęła Milena Kaluga(Tarcza Goleniów) - 355, trzecie Helena Włazik (Zawisza Bydgoszcz) - 354. W tej samej konkurencji Sandra Sarnowska z lęborskiego klubu zajęła z wynikiem 328 punktów 11 miejsce.

Za bardzo dobry start trener Robert Biczkowski uznał wynik 399,7 punktów i zajęcie 4 miejsca w karabinie sportowym 40 strzałów leżąc przez Aleksandrę Stolc. Wyniki pozostałych zawodniczek:
- Nadia Szauła - 7 miejsce (393,8 pkt)
- Julia Dąbrowska - 9 miejsce (387,5), 10 miejsce
- Julita Jankowska - 10 miejsce (386,9).

W karabinie pneumatycznym Aleksandra Stolc była 7 (386,2 pkt), Nadia Szauła 9 (381,7 pkt), Julita Jankowska 11 (374,8 pkt), Julia Dąbrowska 12 (373,8 pkt).

W klasyfikacji klubowej Lider - Amicus zajął drugie miejsce, za Zawiszą Bydgoszcz a przed Tarczą Goleniów.

Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików lęborski klub zakończył starty w zawodach objętych współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski).

- W tym roku zdobyliśmy łącznie 100 punktów, co jest jednym z lepszych wyników w historii klubu

- podkreśla prezes i trener Robert Biczkowski.

W tym roku strzelców lęborskiego klubu czekają jeszcze dwa starty rangi mistrzowskiej. Na przełomie września i października odbędą się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn a tydzień później w Zielonej Górze Mistrzostwa Polski Młodzików