Strzelectwo sportowe. Srebro Tabaki i złoto drużyny Lidera - Amicus Lębork w mistrzostwach Polski

KS LOK Lider - Amicus Lębork
W zakończonych w niedzielę we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym Klub Strzelecki LOK Lider - Amicus Lębork wystawił 6 reprezentantów w konkurencjach karabinowych. W rywalizacji indywidualnej wicemistrzostwo Polski wywalczyła Jolanta Tabaka w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc. Do tego dobre występy piątej Pauli Wrońskiej i szóstej Marii Baranowski dały klubowi LOK Lider - Amicus pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i tytuł mistrzyń Polski.

W niedzielę we Wrocławiu dobiegły końca Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym. Klub strzelecki LOK Lider - Amicus Lębork miał w zawodach sześcioro reprezentantów w konkurencjach karabinowych.

Z tego grona najlepiej spisała się Jolanta Tabaka, która w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc z wynikiem 623,0 pkt wystrzelała srebrny medal. Lepsza 0,9 pkt była zawodniczka Śląska Wrocław Julia Piotrowska. Brązowy medal zdobyła Maja Gawenda z Piasta Bieruń (622,9 pkt.). Aleksandra Filipowicz w tej konkurencji z wynikiem 608,4 pkt była 27.

- W ostatnich 4 latach to trzeci drużynowy złoty medal. W ubiegłym roku zdobyliśmy brąz

- przypomina trener Robert Biczkowski.

Drugie miejsce Tabaki, piąte miejsce Pauli Wrońskiej (618,1 pkt) i szóste miejsce Marii Baranowski (617,3 pkt) dały klubowi LOK Lider - Amicus, z wynikiem 1858,4 pkt. pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i tytuł mistrzyń Polski. Drugie miejsce zajął TKS LOK Tarnów (1844,4 pkt) a trzecie Śląsk Wrocław – 1837,0 pkt.

W tej konkurencji Szymon Wielgomas był 19 (609,5) a Jakub Kozłowski 50 (596,4 pkt).

W karabinie dowolnym trzy postawy Paula Wrońska była 20 (570 pkt), Aleksandra Filipowicz 23 (566 pkt) a Maria Baranowski 28 (564 pkt). W klasyfikacji zespołowej dało to siódme miejsce. W klasyfikacji mężczyzn Jakub Kozłowski był 15 (568 pkt) a Szymon Wielgomas 19 (564 pkt).

W tym sezonie reprezentanci Lidera - Amicus indywidualnie w karabinie dowolnym leżąc zdobyli: