Strzelectwo sportowe. Adrianna Pakieła wicemistrzynią Polski młodziczek w pistolecie sportowym

LOK Lider - Amicus Lębork/Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa LTO im. Krzysztofa Kolumba w Lęborku
W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelectwie sportowym (7-10.10.2021 r.) reprezentantka klubu Lider - Amicus Lębork Adrianna Pakieła odniosła duży sukces. Na obiektach Śląska Wrocław wychowanka trenera Roberta Biczkowskiego wywalczyła srebrny medal w pistolecie sportowym. Sukcesem swojej uczennicy pochwaliła się także Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa LTO im. Krzysztofa Kolumba w Lęborku. A już w przyszłym tygodniu, po rocznej przerwie, wracają międzynarodowe zawody Baltic Cup w Łebie.

W niedzielę we Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Na obiektach Śląska rywalizowało blisko 200 zawodników w konkurencjach karabinowych, pistoletowych i w strzelbie. Klub Lider -Amicus reprezentowało 5 zawodniczek.

Znakomicie wypadła Adrianna Pakieła, która z wynikiem 518 punktów zdobyła srebrny medal i została wicemistrzynią kraju w pistolecie sportowym. Lepsza była tylko Joanna Kucharska (10-ka Radomsko), której dorobek to 531 punktów. Trzecie miejsce zajęła Kornelia Łuszczek (Gwardia Zielona Góra) - 513 pkt.

W pistolecie pneumatycznym Adrianna Pakieła zajęła z wynikiem 350 punktów 7 miejsce.

W karabinie sportowym 40 strzałów leżąc, jak podkreśla trener Robert Biczkowski, bardzo dobrze wypadła Julita Jankowska, która z wynikiem 394,6 pkt. zajęła 10 miejsce. Wyniki pozostałych reprezentantek Lidera - Amicus:
Amelia Wiloch - 16 miejsce (388,8), Aleksandra Stolc – 17 miejsce (388,2), Nadia Szauła - 22 miejsce (376,2).

W karabinie pneumatycznym Aleksandra Stolc była 15 (389,5), Nadia Szauła 26 (369,8), Julita Jankowska 28
(363,0) a Amelia Wiloch 30 (361,1).

Adrianna Pakieła jest uczennicą Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO im. Krzysztofa Kolumba w Lęborku.

WRACA BALTIC CUP
W przyszłym tygodniu (21-24.10), po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Covid - 19, odbędą się Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne "Baltic Cup 2021". Tradycyjnie miejscem zawodów będzie Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie.

- W tym roku udział w zawodach potwierdziło 220 zawodników z 29 klubów, w tym kadra narodowa Polski oraz 40 osobowa reprezentacja Litwy. Zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach karabinowych i pistoletowych w kategoriach wiekowych młodzik, junior i senior

- informuje główny organizator Robert Biczkowski.