Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. organizuje konkurs na maskę jasełkową

Robert Gębuś
Robert Gębuś
fot.archiuwm/ mat.prasowe
Udostępnij:
„Gdy dzwonią dzwoneczki - patrzysz na lęborskie owieczki”- pod tym hasłem przewodnim Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. w Lęborku rozpisuje kolejny konkurs plastyczny.

W roku 2021 zadaniem uczestników pozostaje artystyczne wykonanie maski, bądź jej namalowanie, bądź jej narysowanie na kartce i wycięcie – a następnie przygotowanie z pracy art. – specjalnej broszki na przykładowym rzemieniu. Maskę składającą się z odzwierciedlenia miękkich owieczek - z wyszczególnionymi miejscami na oczy, należy następnie przysłać pod wskazany adres w terminie do - 3 grudnia 2021 roku.

Lęborski konkurs na maskę jasełkową daje uczestnikom spore możliwości wykazania się w plastycznym temacie, gdyż jego młodzi kreatywni projektanci ozdabiacie wszystkie prace - kolorowymi wełenkami, materiałami, tiulami, wacikami, brokatami i malusieńkimi guzikami.

- informują organizatorzy konkursu. -

W pracy liczy się oryginalność spojrzenia na niebiańskie owieczki, lekkość budulca artystycznego, 2 otwarte miejsca przeznaczone na oczy, zachowanie wizerunku maski, ale uformowanie jej, jako broszki – i przymocowanie - całości plastycznego dzieła - do sznurka albo rzemienia.

O maskach jasełkowych

Maski Jasełkowe 2021 służą do promocji świąt Bożego Narodzenia, w tym Miejskiego Przeglądu Jasełek. Jako prace art. – zasługują, bowiem na wspaniałą wystawę, pokaz dziecięcych talentów, kształtność wskazanego tematu, innowacyjny wybór materiałów oraz prezentację przekazu treści dotyczącej narodzin Bożej Dzieciny i osób towarzyszących w tym podniosłym wydarzeniu. Wybieramy zatem owieczki – gdyż wierzymy, że franciszkańskie przesłania - o szacunku do zwierząt - przekazują światu 2 cenne słowa: promocję „Pokoju i dobra”. Dlatego wyznaczamy Cię do roli młodego pasterza, który „zna wszystkie owce, a one znają JEGO”.
W tworzeniu prac wzorujcie się na książkach i Internecie oraz poddajcie się temu co podyktuje Wam wasza wspaniała wyobraźnia.

CELE KONKURSU:

• pobudzenie wyobraźni plastycznej,
• kształtowanie wyobraźni w oparciu o tradycję Jasełek,
• zainteresowanie nowymi technikami pracy przestrzennej,
• rozpropagowanie Miejskiego Przeglądu Lęborskich Jasełek.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę. Samodzielnie wykonane maski można dowolnie ozdabiać i dekorować.
2. Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora, wiek, adres lub kontakt z autorem pracy (najlepiej telefon), nazwisko i imię opiekuna, w celu sprawnego powiadomienia o liście osób nagrodzonych proszę dopisać : ( numer telefonu do placówki oraz numer tel. komórkowy do opiekuna dziecka).
3. W konkursie oceniane będą tylko prace wykonane indywidualnie (prace wykonane zespołowo nie będą oceniane),
4. Udział w konkursie jest równocześnie zgodą na publikację prac uczestników w dowolnej formie.
5. Prace przechodzą na własność organizatora.
6. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych. Komisja zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród w tym przyznania nagrody specjalnej dla najlepszej - „Fakto – Maski”, pracy , która zostanie wyróżniona przez redakcję serwisu internetowego (L-FM) promującego nasze przedsięwzięcie.

7. Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie się prawdopodobnie w trakcie Miejskiego Przeglądu Jasełek ( w styczniu 2022 roku w LCK Fregata), bądź w innym wyznaczonym miejscu przygotowanym przez organizatorów przedsięwzięcia.

8. Prace należy przesłać pocztą na adres bądź dostarczać bezpośrednio do organizatora w terminie do 3 grudnia 2021 roku. : ul. Spokojna 1/25 84-300 Lębork.

Sylwia Skroś – osoba koordynująca pracami przy konkursie.

telefon – 505060972 ( W celu dostarczenia prac konkursowych mile widziany będzie kontakt telefoniczny).

9. Przesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie będą oddawane.

10. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do organizatorów konkursu.

11. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania w mediach i prasie w celach promocyjnych naszego przedsięwzięcia.

12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu (ust. o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.) oraz w celu podania do publicznej wiadomości listy osób nagrodzonych w konkursie i promocji tego przedsięwzięcia.

Dobrodzieje:

- Starosta Powiatu Lęborskiego - Pani Alicja Zajączkowska

- Burmistrz Miasta Lęborka - Pan Witold Namyślak

Koordynator konkursu z ramienia Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku – Sylwia Skroś

Patronat - Starosta Powiatu Lęborskiego.

Tradycyjnie planujemy przygotować wystawę pokonkursową. W 2021/22 roku. Patronat medialny: Fakty Młodych - lęborski serwis informacyjny młodych www.fm.lebork.pl

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie w całej Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie