Sportowe podsumowanie roku w regionie

Marcin KapelaZaktualizowano
Tenis stołowy, pływanie, biegi, strzelectwo, karate - w tych dyscyplinach sportowych reprezentanci powiatu lęborskiego odnosili największe sukcesy w minionym roku

W styczniu Magdalena Wójcik (UKS Jedynka Solex) została brązową medalistką mistrzostw Polski młodzików na 200 m stylem dowolnym.
W lutym tenisista Pogoni Bartosz Such wygrał turniej kwalifikacyjny. Anna Mikołajczak (Solex) zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Polski juniorów na 200 m stylem motylkowym.

W marcu w Łebie kadeci grali w "Maratonie Piłki Siatkowej". Michał Breszka z UKS Ekonomik Maratończyk został brązowym medalistą mistrzostw Polski w biegu przełajowym na 4000 m. Wraz z klubowymi kolegami Piotrem Pobłockim i Przemysławem Rojewskim zajął 4. miejsce zespołowo. Drużyna ze Stowarzyszenia Piłki Siatkowej nie awansowała do II ligi. Renata Strupińska była najlepsza wśród dzieci młodszych, a LKB zajął drużynowo 2 miejsce w mistrzostwach okręgu pomorskiego juniorów i młodzików w biegach przełajowych. W międzywojewódzkich mistrzostwach w biegach przełajowych Mariusz Mianowski z LKB był drugi na 3000 m. KM Ajax Lębork obronił tytuł halowego mistrza powiatu lęborskiego w piłce nożnej.

W kwietniu trzy złote medale wywalczył tenisista Pogoni Patryk Jendrzejewski w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Międzynarodowy "Maraton Piłki Siatkowej" młodzików rozegrano w Łebie.
W maju tenisiści Pogoni w finale Superligi z Bogorią Grodzisk Mazowiecki wygrali pierwszy mecz w Lęborku 3-2, ale później przegrali dwa spotkania na wyjeździe (0-3, 2-3) i zostali niespodziewanie wicemistrzami Polski. Romek Lębork został mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki. 29 medali wywalczył Klub Karate Shotokan w II Otwartych Mistrzostwach Pomorza w karate WKF.

W czerwcu odbył się XXVIII Otwarty Bieg Przełajowy pamięci Tomasza Hopfera. Ewa Bojke z SP Szczenurze była trzecia w finale "Czwartków lekkoatletycznych" w skoku w dal. Paula Wrońska została mistrzynią Polski seniorek w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc i w karabinie pneumatycznym. Beata Strupińska wywalczyła złoty medal na 1500 m i srebrny na 5000 m w międzywojewódzkich mistrzostwach juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych. W Słupskiej Klasie Okręgowej Pogoń zajęła 3. miejsce, Anioły 4, a Chrobry 7. Piotr Pobłocki z UKS Ekonomik był trzeci w XIX Międzynarodowym Maratonie Ekologicznym.