Składowisko się rozbudowuje

Edyta LitwiniukZaktualizowano 
el
ZZO Czysta Błękitna Kraina w Czarnówku rozpoczyna drugi etap modernizacji. Na wysypisku powstanie niecka, która posłuży na kolejne 25 lat, będą zakupy sprzętu.

Było symboliczne wbicie pierwszej łopaty przez firmę, która jest projektantem, a zarazem wykonawcą i wspólne, pamiątkowego zdjęcie.

Nasz plebiscyt -najpiękniejszy pies powiatu!
Gwałciciele z Poganic staną przed sądem

W Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Czarnówku w ubiegłym tygodniu oficjalnie otwarto drugi etap rozbudowy przedsiębiorstwa. W pierwszym etapie, który zakończył się kilka lat temu, ZZO w Czarnówku wzbogacił się o nowoczesną sortownię, kompostownię, zakupiono też sprzęt niezbędny do ich obsługi, a także pojemniki do segregacji odpadów. Dzięki temu w Czarnówku na wysypisko trafia zaledwie 25 proc. odpadów. Teraz przyszedł czas na dokończenie inwestycji.
- W ramach rozbudowy składowiska powstanie kwatera na składowanie odpadów o powierzchni ok. 5 ha, która wystarczy nawet na kolejne 25 lat - mówiła na otwarciu inwestycji, dyrektor ZZO w Czarnówku, Anna Andrzejczak.
W ramach inwestycji zakupione będą też specjalne kompaktory, które posłużą do ubijania, a zarazem zagęszczania odpadów na składowisku.
- Zakupione będzie też sito bębnowe do przesiewania i doczyszczania kompostu uzyskiwanego z odpadów komunalnych - mówi Izabela Pobrucka, kierownik zakładu.
Na terenie składowiska, a dokładnie na jego części, gdzie zakończono już składowanie balastu, zamontowanie zostanie instalacja do energetycznego odzyskiwania biogazu.
Spłonęła dyskoteka w Łebie

Więcej na ten temat znajdziesz w bieżącym wydaniu "Echa Ziemi Lęborskiej".

polecane: 60 Sekund Biznesu: Niemcy najważniejszym partnerem handlowym.

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.